strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
piątek, 23 kwietnia 2021   pogoda
media

Kalendarz imprez

Imprezy z dnia 16 lipca 2011

OFICJALNE OTWARCIE PORTU EKOMARINA GIŻYCKO NAD JEZ. NIEGOCIN
2011.07.16
Port Ekomarina Giżycko
Weekendowe warsztaty tańca brzucha dla początkujących
2011.07.16
Giżycko
GIŻYCKI TYDZIEŃ ŻEGLARSKI 2011 G.T.Ż.
2011.07.14
Giżycko jez. Niegocin, port Ekomarina, plaża miejska, LOK, MCŻiTW, Twierdza Boyen
SZANTY W GIŻYCKU 2011 Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Morskiej
2011.07.15
Twierdza Boyen amfiteatr

OFICJALNE OTWARCIE PORTU EKOMARINA GIŻYCKO NAD JEZ. NIEGOCIN

06 lipca 2011
dodał(a): UM Gosia
Termin od:2011-07-16
Termin do:2011-07-17
Organizator:Urząd Miejski w Giżycku Wydział Promocji
Miejsce:Port Ekomarina Giżycko
Telefon:87 7324 137
E-mail:promocja@gizycko.pl
Www:www.ekomarinagizycko.pl


OTWARCIE PORTU EKOMARINA GIŻYCKO
16-17 lipca 2011


Uroczyste oficjalne otwarcie największego na Mazurach, nowoczesnego portu nad jez. Niegocin w Giżycku z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego


Będziemy promować akcję MAZURY CUD NATURY - głosujmy na Mazurskie Jeziora w światowym plebiscycie! Głos odda również Pan Prezydent!


Port Ekomarina Giżycko


16 lipca (sobota)
 godz. 12.00 UROCZYSTOŚĆ OTWARCIA
godz. 13.00-17.00 ZABAWY I ATRAKCJE NA WODZIE I LĄDZIE


17 lipca (niedziela)
godz. 21.00 KONCERT SKRZYPCOWY
godz. 22.00 WIDOWISKO „WODA, ŚWIATŁO, DŹWIĘK”


Zapraszamy do Giżycka nad jez. Niegocin, do  EKOMARINY,
nowoczesnego, największego na Mazurach portu pasażerskiego,
wybudowanego ze wsparciem funduszy unijnych, z wieloma udogodnieniami  dla turystów i rozwiązaniami ekologicznymi. To wizytówka naszego miasta i całego regionu!


www.gizycko.pl


www.ekomarinagizycko.pl


AKREDYTACJE PRASOWE - zgłoszenia do czwartku 14 lipca przyjmuje Polska Organizacja Turystyczna - AKREDYTACJE PRASOWE 

Imprezę poprowadzi Paweł Pochwała


W PROGRAMIE:


godz. 12.00 Uroczyste rozpoczęcie z udziałem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, Burmistrz Giżycka Jolanty Piotrowskiej, Marszałka Województwa Jacka Protasa, Ambasadora Mazur i akcji "Mazury Cud Natury", podróżnika Jacka Pałkiewicza, prezesa POT Rafała Szmytke, zaproszonych gości, mieszkańców oraz turystów.
- Podniesienie bandery przez przedstawiciela pocztu sztandarowego - ratownika Mazurskiego WOPR,
- Przecięcie wstęgi przez Pana Prezydenta, Burmistrz Giżycka, Marszałka Województwa, Jacka Pałkiewicza, Prezesa POT, Wojewodę Warmńsko-Mazurskiego  oraz młodego żeglarza, giżycczanina Krzysztofa Małeckiego - Mistrza Świata w kl. Cadet  dzięki któremu tytuł ten "wrócił do Polski" po 42 latach),
- Ekumeniczne poświęcenie portu przez giżyckich duchownych.


godz. 12.45-13.15 Konferencja „Mazury Cud Natury” z udziałem zaproszonych gości, żeglarzy oraz podróżników. (akredytacje prasowe POT - zgłoszenia do czwartku 14 lipca)


godz. 13.30-14.30 Koncert szantowy „Kurs na Giżycko": Okiestra Dni Naszych


Jednocześnie na terenie portu „Miasteczko żeglarzy i piratów”


Od godz. 13.00 w ramach wydarzenia liczne imprezy, gry i zabawy z nagrodami dla dzieci i młodzieży, m.in.:


Abordaż piratów i obrona portu z udziałem masztowca „Biegnąca po falach” i jednostek pływających - wszystkich chętnych zapraszamy do zabawy i obrony portu! (ok. 14.00-14.30)


Zabawy regatowe dla najmłodszych


● "Wielobój mazurski”: wyścig „smoczych łodzi” ok. 14.30, nurkowanie


Turniej siatkówki plażowej kobiet (plaża miejska 12.00)


● Na Mazurach bezpiecznie - pokazy sprzetu ratownictwa wodnego jednostek wodnych Straży Pożarnej w Giżycku oraz pokazy pierwszej pomocy w wykonaniu ratowników Mazurskiego WOPR, również stoisko Policji


● Pokaz sprzętu Straży Granicznej


Kącik sportowca z zabawami dla najmłodszych (nagrody)


● "Miasteczko żeglarzy i piratów”: pirackie przedstawienie (godz. 15.00), malowanie buziek oraz poszukiwanie skarbu z piratami, a także


Wystawa jachtów.


godz. 16.00-17.00 Koncert szantowy "Kurs na Giżycko": Jurek Porębski, Andrzej Korycki i Dominika Żukowska. Po koncercie zapraszamy na 19. FESTIWAL Muzyki Żeglarskiej i Morskiej "SZANTY W GIŻYCKU" na 20.00 do Twierdzy Boyen WWW.SZANTYWGIZYCKU.PL


W niedzielę 17 lipca wieczorem w Ekomarinie
specjalnie z okazji oficjalnego otwarcia portu


21.00 KONCERT SKRZYPCOWY Magdaleny Szymańskiej
(energetyczne wykonanie utworów Lady Pank,
również repertuar latino, muzyka współczesna)
22.00 „TAŃCZĄCE FONTANNY” i widowisko „WODA, ŚWIATŁO, DŹWIĘK”.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY


www.gizycko.pl


organizacja: Urząd Miejski w Giżycku Wydział Promocji
współorganizacja:
Urząd Marszałkowski w Olsztynie, Polska Organizacja Turystyczna
współpraca:
Port Ekomarina Giżycko, MOSiR, GCK, MBSW, UKŻR "Niegocin",
PCSE, Mazurskie WOPR, Policja, Straż Pożarna, Straż Miejska


O PORCIE EKOMARINA GIŻYCKO


EKOMARINA GIŻYCKO to nowoczesny, największy na Mazurach port pasażerski i jachtowy,wybudowany ze wsparciem funduszy unijnych, z wieloma udogodnieniami  dla turystów i rozwiązaniami ekologicznymi. To wizytówka naszego miasta i całego regionu.

Nowoczesny port pasażerski EKOMARINA z pełnym zapleczem technicznym, sanitarnym, poprawiającym bezpieczeństwo pasażerów oraz przewoźników powstał w Giżycku nad jeziorem Niegocin. Właścicielem obiektu jest Miasto Giżycko, a zarządcą Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Giżycku.


EKOMARINA GIŻYCKO jest usytuowana w bardzo atrakcyjnym miejscu, 500 m od centrum miasta, pomiędzy molem spacerowym nad jeziorem Niegocin a torami kolejowymi, przy głównej trasie spacerowej Giżycka, jaka powstaje pomiędzy terenami turystycznymi nad Niegocinem. W pobliżu Ekomariny wybudowano kładkę nad torami, ze schodami po obu stronach promenady oraz windą dla osób niepełnosprawnych i osób z wózkami.  Jest to doskonały punkt widokowy, ale co najważniejsze kładka połączy port i nabrzeże jeziora Niegocin  z centrum miasta i pasażem, przy którym powstaje kompleks usługowo-turystyczny i kamienice z kawiarniami, restauracjami, apartamentami.


Ekomarina to doskonała oferta dla żeglarzy, turystów i inwestorów. Giżycko jest otwarte na współpracę  z podmiotami chcącymi inwestować w Ekomarinę np. na zasadzie partnerstwa publiczno-prywatnego. Port rozpoczął działalność od kwietnia 2011 roku. Na budowę portu o wartości ponad 19 mln zł Giżycko pozyskało środki unijne na 50 % wartości inwestycji.


Basen portowy to keja dla 138 jednostek pływających (106 stanowisk do 12 m długości i 32 stanowiska powyżej 12 m), 6 stanowisk serwisowych oraz slip. Żeglarze mają dostęp do energii elektrycznej i wody. Na terenie portu jest możliwość zimowania jachtów. Marina jest Eko. Port wyposażony jest w system odbioru ścieków i nieczystości z jednostek pływających. Obiekt jest ogrzewany i podgrzewany wodą z pomp cieplnych i systemów solarnych.


W głównym obiekcie EKOMARINY o powierzchni blisko 2500 m2, znajduje się  kapitanat portu i kasa portowa, centrum informacji turystycznej, restauracja, lokale usługowe, sklepy żeglarskie, posterunek Policji, MazurskiegoWOPR, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, pomieszczenia dla osób poszkodowanych podczas wypadków na wodzie, pomieszczenia usług związanych z obsługą wodniaków i motorowodniaków. Zaprojektowano również wieżę i taras widokowy oraz salę konferencyjną. W obiekcie siedzibę mają również organizacje pozarządowe, które w wyniku swoich działań wpłyną pozytywnie na wzrost aktywności społecznej mieszkańców oraz na rozwój sportów wodnych zarówno zimą jak i latem.


W budynku obok (412 m2) znajdują się sanitariaty, kuchnia do obsługi portu i pralnia. Cały teren został uzbrojony w sieć energetyczną, oświetlony, wybudowano 2900 m2 chodników, drogi, place wewnętrzne oraz parking na 172 miejsca postojowe: 168 dla samochodów osobowych i 4 dla autobusów.


Na terenie portu znajduje się duże pole campingowe.


Obiekt włącznie z basenem portowym oraz parkingiem jest całodobowo monitorowany.


WIĘCEJ PRZYDATNYCH INFORMACJI O PORCIE WWW.EKOMARINAGIZYCKO.PL

INFORMACJE O PROJEKCIE UE zobacz...
-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS