strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
niedziela, 18 sierpnia 2019   pogoda

Aktualności

Oficjalne otwarcie trzygwiazdkowego Hotelu Masovia w zabytkowej kamienicy w Giżycku

08 kwietnia 2011
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

Jeszcze niedawno zabytkowa kamienica przy ul. Dąbrowskiego 8 w Giżycku była zaniedbanym budynkiem, straszącym swym wyglądem przechodniów i spacerowiczów.  Ale od ubiegłego roku to perełka wśród tradycyjnych XIX-wiecznych kamienic przy ulicy Dąbrowskiego. Teraz mieści się tu trzygwiazdkowy Hotel Masovia.

 

 

We wtorek 12 kwietnia 2011r. odbędzie się uroczyste otwarcie Hotelu „Masovia”,  przy ul.  Dąbrowskiego 8 w Giżycku. Trzygwiazdkowy hotel funkcjonuje od ubiegłego sezonu, a teraz nastąpi jego oficjalne otwarcie z udziałem zaproszonych gości i specjalnym koncertem w wykonaniu aktorki Katarzyny Zielińskiej.

 

Hotel Masovia to nowoczesny i kameralny obiekt umiejscowiony  na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich    w  samym sercu Giżycka, w pobliżu jeziora Niegocin. Hotel  położony jest  w centrum  oraz  w  bliskiej odległości od największego na Mazurach nowoczesnego portu pasażerskiego Ekomarina. Niedaleko znajduje się również dworzec kolejowy i autobusowy.

 

Obiekt odróżnia się od wielu innych hoteli na Mazurach faktem, że mieści się w odrestaurowanej, secesyjnej kamienicy z XIX wieku, łącząc w sobie niepowtarzalny urok minionych czasów oraz współczesną elegancję.

 

warto zobaczyć:

HISTORIA ZABYTKOWEJ KAMIENICY

 

 

Hotel w tym roku otrzymał główną nagrodę i I miejsce w konkursie na „Świąteczną Dekorację w Giżycku 2010/2011”, ogłaszanym od kilku lat przez Burmistrz Miasta Jolantę Piotrowską. Hotel w świątecznych iluminacjach był po prostu bajkowy i komisja oceniająca zgłoszone do konkursu propozycje wiedziała, że zasługuje on na wyróżnienie. Przyznana nagroda zaprocentowała w sposób szczególny, ponieważ została przez właściciela przekazana na cel charytatywny, na rzecz Stowarzyszenia Osób z Chorobą Nowotworową Promyk w Giżycku. To był bardzo miły gest, dzięki któremu giżycka organizacja pożytku publicznego mogła zrobić więcej dobrego.

 

Widok budynku hotelu przed  remontem

 

fot. Hotel Masovia

 

Widok budynku Hotelu po remoncie

fot. Hotel Masovia

 

Wizytówka hotelu

 

Dumą hotelu jest wyjątkowa w swej stylistyce restauracja. Serwowane są tu dania kuchni polskiej i europejskiej. Nie brakuje również mazurskich i regionalnych smaków, które były prezentowane dzięki uprzejmości hotelu i szefa kuchni w ubiegłym roku w programie TVP1 „Kawa czy Herbata”, realizowanym na zlecenie miasta na żywo z giżyckiego portu nad jez. Niegocin. 

 

Hotel przyciąga swym klimatem. Oprócz restauracji jest stylowy bar i sale konferencyjne. Ogromnym zainteresowaniem mieszkańców cieszą się organizowane wieczorki taneczne przy muzyce.

 

Do dyspozycji gości jest dwadzieścia dziewięć przytulnie umeblowanych  pokoi, utrzymanych w nowoczesnej stylistyce, wyposażonych w sprzęt multimedialny, z dostępem do  bezprzewodowego  internetu.

 

Hotel oferuje możliwość profesjonalnej organizacji seminariów, konferencji oraz wykładów. W pełni klimatyzowane sale konferencyjne zostały wyposażone w nowoczesne urządzenia multimedialne i są znakomicie przystosowane do organizacji imprez okolicznościowych oraz spotkań biznesowych.

 

Kontakt Hotel Masovia:

Piotr Zagórski

Dyrektor Regionalny Obiektów na Mazurach

tel.kom.+48 609 099 667

piotr.zagorski@hotelmasovia.pl

WWW.HOTELMASOVIA.PL

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS