strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
sobota, 24 sierpnia 2019   pogoda

Aktualności

Onet.pl pisze o pilotażowym programie dla Seniorów w Giżycku

21 października 2016
dodał(a): UM Dawid Klukiewicz

Onet.pl pisze o pilotażowym programie dla Seniorów w Giżycku

 

Jak pisze Onet.pl w swoim artykule "Giżycko: seniorzy otrzymają przycisk życia", z dnia 19 października br., w roku 2017 rozpocznie się pilotażowy program pod nazwą "Krajowy Samorządowy System Teleopieki Domowej dla Seniorów".

 

To innowacyjne rozwiązanie w zakresie poprawy opieki nad osobami starszymi w środowisku zamieszkania. Dzięki specjalnemu urządzeniu umożliwiającemu wezwanie pomocy mieszkańcy Giżycka w razie potrzeby nie pozostaną bez opieki. Rozwiązanie jest zgodne z wytycznymi zawartymi w "Założeniach Długofalowej Polityki Senioralnej w Polsce na lata 2014-2020".

 

Przywoławczy system alarmowy jest sprofesjonalizowanym systemem powiadamiania jednostek Państwowych Służb Ratownictwa, współpracującym w uzgodnionych procedurach z państwowym systemem ratownictwa. Stanowi doskonałe uzupełnienie krajowego systemu 112. Teleopieka kierowana jest do osób wymagających stosownej akcji ratowniczej w momencie, kiedy nie są w stanie wezwać pomocy w tradycyjny sposób. Do systemu planujemy włączyć 20 osób starszych z Giżycka i wyposażyć je w niezbędne urządzenia posiadające "przycisk życia" - opisuje dr Katarzyna Karolska, Główny Specjalista w Biurze Promocji i Polityki Społecznej w Giżycku.

 

źródło: Onet.pl

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS