strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
piątek, 18 czerwca 2021   pogoda
media

Kalendarz imprez

Imprezy z dnia 26 sierpnia 2015

Fotografie Włodzimierza Puchalskiego "Na Mazurskich szlakach"
2015.07.31
Świetlica wiejska w Dobie
Bezpłatne warsztaty żeglarskie "Sprawni Żeglarze"
2015.08.14
Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej
Liga Podwórkowa Bocci
2015.08.26
Orlik przy Szkole Podstawowej nr 7
Mazurski Festiwal Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców
2015.08.22
Giżycko hale sportowe
ORANGE KINO LETNIE Giżycko Sopot Zakopane Pokaz Mappingu
2015.08.26
Port Ekomarina Giżycko

ORANGE KINO LETNIE Giżycko Sopot Zakopane Pokaz Mappingu

15 lipca 2015
dodał(a): UM Gosia
Termin od:2015-08-26
Termin do:2015-08-27
Organizator:Outdoor Cinema we współpracy z miastami
Miejsce:Port Ekomarina Giżycko
Www:www.orangekinoletnie.wp.pl

Filmowe Giżycko i lato pełne kina na festiwalu


ORANGE KINO LETNIE w Giżycku!
JEDYNE KINO W POLSCE OGLĄDANE Z JEZIORA!


Darmowe projekcje w środy i czwartki w lipcu i sierpniu 2015
Port Ekomarina Giżycko
W lipcu seanse o 21.30, w sierpniu o 21.00
/w razie niepogody projekcje w sali konferencyjnej Ekomariny/


Zapraszamy do Ekomariny! Zapewniamy dobre kino, leżaki i świetną atmosferę:) Filmy można oglądać z jachtów!

26 sierpnia "Wilk z Wall Street" 27 sierpnia "Miasto 44"
W czwartek 27 sierpnia specjalny pokaz mappingu 
na zakończenie kina letniego w Giżycku:)


REPERTUAR Środa "Z Orange i Megahitem":
Lucy, Locke, Witaj w klubie, American Hustle, Wilk z Wall Street
REPERTUAR Czwartek "Made in Poland”:
Ida, Mój rower, Carte Blanche, Pod Mocnym Aniołem, Miasto 44

30 lipca pokaz filmu "Miasto 44" w Twierdzy Boyen z inscenizacją historyczną w ramach obchodów 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
REPERTUAR GIŻYCKO środy i czwartki DO POBRANIA


Inauguracja całego cyklu odbyła się w Sopocie, a pierwszy pokaz na Mazurach, w Giżycku 8 lipca. Otwarcie Orange Kino Letnie w Giżycku poprowadził znany dziennikarz i podróżnik Marcin Meller, reporter i felietonista "Newsweek Polska", prowadzący na antenie TVN24 "Drugie śniadanie mistrzów" i w TVN wraz z Magdą Mołek program "Dzień Dobry TVN". Pierwszy pokaz w Giżycku uświetniła swoją obecnością wielka gwiazda filmowa i teatralna Katarzyna Figura oraz Rafał Zawierucha, którego pamiętamy ze świetnej roli w mega produkcji "Bogowie".Orange Kino Letnie Giżycko fot. Tomasz Karolski


Najdłuższy wakacyjny festiwal filmowy Orange Kino Letnie po raz pierwszy w Giżycku


Festiwal Orange Kino Letnie Sopot – Zakopane w tym roku zawitał po raz pierwszy do Giżycka. Tym samym żeglarska stolica Polski dołączyła do dwóch największych wakacyjnych kurortów – Sopotu i Zakopanego, gdzie przez całe wakacje widzowie oglądają filmy z całego świata. Wszystkie pokazy są bezpłatne. Dzięki temu tegoroczne lato pełne kina dotarło nad morze, w góry i na Mazury.


Projekcje festiwalowe w Giżycku odbywają się we wszystkie środy i czwartki wakacji w ramach festiwalowych dni tematycznych: cyklu „Środy z Orange i mega hitem” oraz czwartków „Made in Poland”. Fani kina, którzy spędzają swoje urlopy na Mazurach obejrzą więc największe produkcje z całego świata oraz polskie klasyki.


Plenerowe projekcje filmowe w Giżycku są dostępne nie tylko dla widzów siedzących wygodnie na leżakach ale również dla cumujących w marinie żeglarzy. To pierwsze takie kino w Polsce, gdzie filmy można oglądać również z jeziora.


Komfortowe kino letnie usytuowane jest w Porcie Ekomarina nad jeziorem Niegocin. Podczas wieczornych pokazów widzowie w Giżycku zobaczą równolegle te same filmy, co publiczność w Sopocie i Zakopanem.


Giżycko jest świetnie przygotowane również na niesprzyjające warunki atmosferyczne, nawet przy ulewnych deszczach i dużym wietrze projekcje filmowe będą się odbywały w sali konferencyjnej w Ekomarinie, która jest stanowi rezerwę pogodową kina.


REPERTUAR Środa "Z Orange i Megahitem": Lucy, Locke, Witaj w klubie, American Hustle, Wilk z Wall Street


REPERTUAR Czwartek "Made in Poland”: Ida, Mój rower, Carte Blanche, Pod Mocnym Aniołem, Miasto 44


W każdy czwartek wakacji na sopockim Molo, Zakopiańskich Krupówkach oraz przy Ekomarinie w Giżycku pokażemy najlepsze polskie filmy ostatnich lat. Wśród nich film nagrodzony w tym roku Oscarem oraz największą polską mega produkcję.Cykl rozpocznie film, który poznał cały świat: „Ida” Pawła Pawlikowskiego, tegoroczny zwycięzca Oscara w kategorii „Film nieanglojęzyczny”. Ascetyczny, kręcony w czerni i bieli obraz opowiada historię młodej zakonnicy Anny tuż przed złożeniem ślubów. Skromna historia poruszyła widzów na całym świecie, zdobyła także uznanie krytyków i jury konkursów, co zaowocowało aż 35 nagrodami filmowymi. Wspólnie obejrzymy także tytuły, które znalazły się na szczycie listy najchętniej oglądanych polskich filmów w 2014 roku w naszym kraju: koprodukcję Orange „Miasto 44” - opowiedzianą z rozmachem historię Powstania Warszawskiego oraz „Pod Mocnym Aniołem”, kinową wersję książki Jerzego Pilcha w interpretacji Wojciecha Smarzowskiego, reżysera nie unikającego trudnych tematów. Spojrzymy na świat nieco inaczej razem z Andrzejem Chyrą, odtwórcą głównej roli w „Carte Blanche”, wzruszającej, opartej na faktach historii tracącego wzork nauczyciela liceum. Wspólnie z Arturem Żmijewskim i Michałem Urbaniakiem odbędziemy prawdziwie męską wyprawę – za sprawa filmu „Mój rower”. Serdecznie zapraszamy na czwartki pod znakiem „Made in Poland”. Repertuar także w darmowej aplikacji Orange Kino Letnie na smartfony.
Oprócz pokazów głównych w programie Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane znalazły się liczne festiwalowe atrakcje towarzyszące. Jedną z nich będą projekcje na terenie ogrodu Hotelu Art & Spa Zakopane wybudowanego w 1912 roku, organizowane we współpracy w Filmoteką Narodową. Od 9 lipca, w każdy czwartek wakacji, w cyklu „Z miłości do kina” będzie można obejrzeć odnalezione cudem perły kinematografii dwudziestolecia międzywojennego. W kolejce czeka aż osiem tytułów, które przeszły gruntowną renowację w ramach realizowanego przez Filmotekę Narodową projektu Nitrofilm. Przed każdym pokazem w cyklu widzowie będą mogli poznać ciekawostki z planu i kulisy rekonstrukcji poszczególnych tytułów. Natomiast we wszystkie piątki lipca i sierpnia na tarasie Hotelu Mera SPA w Sopocie zagoszczą największe przeboje rodem z Hollywood. Wyjątkowy będzie również pokaz filmu "Miasto 44" w Giżycku 30 lipca, ponieważ odbędzie się on w Twierdzy Boyen i połączony będzie z inscenizacją historyczną.


Szczegółowy repertuar festiwalu można znaleźć w bezpłatnej aplikacji Orange Kino Letnie na smartfony dostępnej w App Store i Google Play, przez którą widzowie mogą również głosować w plebiscycie publiczności na najlepszy film festiwalu.

Wstęp na wszystkie pokazy festiwalu jest bezpłatny!


­­­­ Więcej na www.orangekinoletnie.wp.pl


Na festiwal po raz ósmy zaprasza Orange


Partnerzy strategiczni: telewizja TVN i TVN Fabuła. Sponsorzy: Villeroy & Boch, Coca Cola. Partnerzy: Le Coq Sportif, Ozoshi, Stasioo. Partnerzy lokalni: Stowarzyszenie Turystyczne Sopot, Polskie Koleje Linowe. Partnerzy Hotelowi: Nosalowy Dwór, Mera Spa Hotel. Kino partnerskie: Multikino. Patroni medialni: Portal Wirtualna Polska, RMF FM i RMF Classic, Stopklatka, Euronet, Empik, Uroda Życia, Co Jest Grane, AMS, Party. Kawiarnia festiwalowa: Koło Molo. Organizatorzy: Outdoor Cinema, Urząd Miasta Sopotu, Urząd Miasta Zakopane, Kąpielisko Morskie Sopot, Biuro Promocji Zakopanego oraz Urząd Miejski w Giżycku

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS