strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
środa, 28 października 2020   pogoda

Przedsiębiorcy aktualności

Oznakowanie CE - zaproszenie na bezpłatne warsztaty tematyczne

15 lutego 2008
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

Ministerstwo Gospodarki oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach umowy bliźniaczej "Wsparcie MSP we wdrażaniu dyrektyw nowego i globalnego podejścia" pragną zaprosić przedstawicieli firm produkcyjnych i importerów na bezpłatne warsztaty omawiające poszczególne dyrektywy nowego podejścia. Będzie to kontynuacja warsztatów organizowanych do tej pory w ramach umowy, z uwagi na fakt, iż obszar realizacji projektu został poszerzony o wschodnią część Polski.

 

Co to są dyrektywy nowego podejścia i czym jest oznakowanie CE?

Dyrektywy nowego podejścia są europejskimi aktami prawnymi, określającymi minimalne i obowiązkowe wymagania bezpieczeństwa dla różnych grup wyrobów, które należy spełnić przed ich wprowadzeniem do obrotu i oddaniem do użytku na Jednolitym Rynku Europejskim (jego częścią jest również rynek polski). Spełnienie przez wyroby wymogów określonych w dotyczących ich dyrektywach upoważnia do naniesienia na takie wyroby oznakowania CE. Odpowiedzialność za wprowadzenie do obrotu wyrobu spełniającego zasadnicze wymagania bezpieczeństwa spoczywa na jego producencie.

 

Dlaczego warto wziąć udział w warsztatach?

Uczestnictwo w warsztatach to dla przedsiębiorców okazja do zdobycia praktycznej wiedzy na temat:

- wymagań prawnych dla wyrobów, które powinny nosić znak CE,
- sposobu, w jaki  należy te wymagania spełnić (m.in. zharmonizowane normy europejskie),
- sposobu przygotowania niezbędnej dokumentacji i przeprowadzania procedury oceny zgodności wyrobu, itp.

 

Warsztaty będą prowadzone przez międzynarodowych ekspertów działających w tej dziedzinie od wielu lat (pochodzących m.in.. z ON Austria, SIQ - Słowenia, TUV Austria). Spotkania będą tłumaczone na język polski, a uczestnictwo w nich jest dla przedsiębiorców nieodpłatne.

 

więcej na stronie:

www.parp.gov.pl/index/more/1201 

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS