strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
czwartek, 29 października 2020   pogoda

Organizacje pozarządowe aktualności

PAS – JA. Pracownik Aktywny Społecznie – JA.

08 października 2012
dodał(a): UM Ewelina

PAS – JA. Pracownik Aktywny Społecznie – JA.

 

Projekt realizowany przez Europejskie Stowarzyszenie Edukacji i Rozwoju „PIONIER” zakłada aktywizację 3 podmiotów: przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe oraz przedstawicieli administracji publicznej w celu popularyzacji wolontariatu pracowniczego jako stałego elementu współpracy pomiędzy pracownikami a pracodawcami.

W ramach projektu PAS – JA. Pracownik Aktywny Społecznie – JA. przewidujemy realizację II edycji szkoleń. Pierwsza edycja odbędzie się do końca 2012 a druga w 2013 roku.

 

Szkolenia przeznaczone dla organizacji pozarządowych to:

- Wolontariat pracowniczy – czemu służy i jak z niego skorzystać?

- Organizacja pracy wolontariuszy biznesu w celu animacji działań lokalnych

- Współpraca z sektorem biznesu na rzecz animacji lokalnej

 

Po każdej edycji przewidziano warsztat diagnostyczny dla wszystkich uczestników. Będzie to doskonała okazja do wymiany poglądów oraz giełda miejsc i forum współpracy. Na warsztacie diagnostycznym uczestnicy przygotują jedną inicjatywę społeczną – happening promujący ideę wolontariatu pracowniczego.

Poza tym udział w projekcie można brać poprzez uczestnictwo w spotkaniach z mentorem – który udziela rad i wskazówek na temat tego, jak organizować wolontariat pracowniczy, z jakimi instytucjami należy współpracować. Do tego w Biurze Pośrednictwa Wolontariatu Pracowniczego jest przygotowana biblioteczka, z najnowszymi książkami i publikacjami na temat: wolontariatu, wolontariatu pracowniczego oraz odpowiedzialnego biznesu.

 

Promowanie oraz angażowanie podmiotów do realizacji założeń wolontariatu pracowniczego odbywa się również poprzez udział w 2 konkursach:

 

1)      Konkurs wiedzy o wolontariacie pracowniczym – przeznaczony dla wszystkich mieszkańców woj. warmińsko – mazurskiego. Co miesiąc na stronie projektu www.pasja.eserpionier.eu ogłaszane jest pytanie. Osoba, która udzieli najwięcej poprawnych odpowiedzi zostanie nagrodzona.

 

2)      Konkurs na dobre praktyki firm – przeznaczony dla przedsiębiorstw z woj. warmińsko – mazurskiego. W konkursie oceniane są działania wolontarystyczne. Działanie, które zostanie pozytywnie ocenione przez jury weźmie udział w konkursie. Nagrodą jest udział w profesjonalnej sesji fotograficznej, a także wydanie kalendarza, który jest świetną formą promocji danej firmy. Nagroda z punktu widzenia public relations firmy, wpłynie na społeczną akceptację i promocję w województwie

Końcowym elementem projektu jest udział uczestników, odbiorców oraz przedstawicieli uczelni wyższych na konferencji podsumowującej. Na konferencji zostaną wręczone nagrody dla firm oraz indywidualnych uczestników projektu.

 

KONTAKT  (e – mail: pasja.eser@gmail.com)

 

Biuro Pośrednictwa Wolontariatu Pracowniczego

Pl. Konsulatu Polskiego 1, 10-545 Olsztyn

Pokój 301

 

Marta Mazurowska – Pracownik Biura Pośrednictwa Wolontariatu Pracowniczego nr tel. 691 – 180 - 109

Lidia Szaj – koordynator

nr tel. 515 – 322 - 386

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS