Pierniki które niosą pomoc | Ukraina w potrzebie

Kup świąteczny pierniczek! Wesprzyj dzieci, które pozostały w walczącej Ukrainie! 

Ukraińska artystka Oxana Bublikova pierniki robi od lat. Jej wyjątkowe małe arcydzieła kulinarne były wielkorotnie nagradzane w kraju ojczystym. Pomimo trwającej wojny, kobieta nie opuściła kraju i rodzinnej Odessy. Postanowiła wspierać na miejscu matki z dziećmi, które z różnych przyczyn nie mogą opuścić Ukrainy. Razem prowadzą przedszkole, szkołę, dbają o zakwaterowanie.

 

Pierniki świąteczne

 

Kup pierniki podczas giżyckiego Jarmarku Bożonarodzeniowego

 

W chwilach, gdy wojna na to pozwala, pieką pierniki. Wykorzystując cenne przerwy pomiędzy brakiem prądu, kobiety przygotowały mnóstwo świątecznych ciastek. Część z nich trafi na giżycki Jarmark Bożonarodzeniowy, który już w najbliszą niedzielę odbędzie się na miejskim targowisku!

 

Pomoc na linii Odessa - Warszawa - Giżycko

 

Akcja udała się dzięki zaangażowaniu Olgi Nazarenko, wolontariuszki pochodzącej z Odessy, a obecnie mieszkającej w stolicy Polski, która od początku wojny wspiera rodzinne miasto. To właśnie dzięki jej staraniom i powiązaniom z Giżyckiem, wiosną do giżyckich szkół, przedszkoli i bibliotek, trafiło kilkadziesiąt egzemplarzy pięknie wydanych zbiorów tradycyjnych bajek ukraińskich. Pisaliśmy o tym tutaj.

 

Pierniki mają moc i niosą pomoc

 

Ten piernik daje możliwość podzielenia się z Wami kawałkiem noworocznego nastroju. Zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc potrzebującym dzieciom z południa Ukrainy, których wspieramy. Wesołych Świąt,
i spokojnego nieba nad głową
- zachęcają do wsparcia Mamy z Ukrainy.

 

 

Fot. Olga Nazarenko