strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
sobota, 30 maja 2020   pogoda

Aktualności

Plastyczne Inspiracje na dzień Babci i Dziadka

20 stycznia 2014
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

 Darmowe Plastyczne Inspiracje na dzień Babci i Dziadka

 

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Babci i Dziadka. To wspaniała okazja, by pokazać dziadkom, jak wyjątkowymi osobami są w życiu naszych dzieci. Szukając prezentu nie zawsze pamiętamy, że ten wykonany przez najmłodszych samodzielnie lub wspólnie z rodzicami ucieszy najbardziej. Wystarczy trochę chęci, kilka prostych materiałów, by stworzyć coś, co wywoła uśmiech na twarzy Babci i Dziadka. Poniżej przedstawiamy dwie propozycje prezentów, które można wykonać razem z dzieckiem.

 

Kwiat na Dzień Babci

 

Potrzebne będą:

- biała gąbka florystyczna w kształcie kuli lub gąbka kąpielowa (im jaśniejsza tym  lepiej),

- patyczki higieniczne (do wykonania jednego kwiatu potrzebujemy około 50-70 patyczków),

- drucik florystyczny lub rurka do napojów,

- farby plakatowe lub akrylowe,

- bibuła,

- klej.

 

Wykonanie:

W przypadku zwyczajnej gąbki wycinamy z niej kształt kuli, następnie malujemy na biało. Patyczki higieniczne przecinamy nożyczkami na pół i wbijamy do gąbki w bliskich odległościach (dla ułatwienia można wcześniej nakłuć gąbkę drucikiem florystycznym lub innym ostrym przedmiotem). Gdy patyczki będą już wbite, malujemy ich końcówki farbą. Drucik florystyczny lub rurkę do napojów owijamy zieloną bibułą i wbijamy jako łodygę. Prezent gotowy.

 

Obrazek z sercem

 

Potrzebne będą:

- tektura,    

- około 30 kawałków gałązek zbliżonej długości,

- biała farba akrylowa,

- klej do drewna,

- kilka kolorowych guzików.

 

Wykonanie:

Z tektury wycinamy prostokąt (mniej więcej wielkości kartki pocztowej). Smarujemy go klejem do drewna i naklejamy gałązki. Przykładamy na całość ciężki przedmiot i czekamy chwilę aż klej wyschnie. Następnie malujemy gałązki białą farbą akrylowa i przyklejamy guziki tworząc kształt serca.

 

Więcej pomysłów na prezenty dla Babci i Dziadka mozna znaleźć na

http://czasdzieci.pl/inspiracje/d,68-dzien_babci_dziadka.html

 

CzasDzieci.pl to portal skierowany do rodziców dzieci od 0 do 14 roku życia, zaangażowany  w akcje społeczne i edukacyjne, podejmujący również własne inicjatywy www.sloneczniki.czasdzieci.pl, www.czytactakalejak.pl. Charytatywną działalność portalu CzasDzieci.pl potwierdza utworzenie na początku 2012 r. Fundacji Czas Dzieci, która ma za zadanie rozszerzyć działalność portalu o akcje na rzecz rozwoju dzieci z rejonów wsi, małych miasteczek oraz obszarów społecznie i geograficznie peryferyjnych. Działaność została doceniona i uhonorowana w 10. edycji konkursu „Świat Przyjazny Dziecku” organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

 

Serwis od blisko siedmiu lat podpowiada rodzicom, jak spędzić czas z dzieckiem. Grupa redaktorów wyszukuje, sprawdza i rekomenduje najbardziej wartościowe oferty Kulturalne. Czasdzieci.pl poleca także jako alternatywę rozwojowe zabawy do przeprowadzenia w domu lub wyjazdy rodzinne poza miasto. Portal dba szczególnie o rzetelność informacji oraz rozwojowy charakter udostępnianych rodzicom inspiracji. Starania przekładają się na zaufanie rodziców – strony CzasDzieci.pl miesięcznie czyta przeszło 600 000 rodziców z całej Polski. Rodzice znajdą tu także wiele artykułów dot. wychowania i rozwoju malucha, a grupa 13 ekspertów odpowiada online nieodpłatnie na pytania i wątpliwości z zakresu psychologii, logopedii, neurologii, dietetyki, pedagogiki i wychowania dziecka. Na uwagę zasługuje największy w polskim Internecie dział dot. książki dla dzieci współtworzony pod czujnym okiem redaktorów przez same dzieci oraz rodziców recenzentów. CzasDzieci.pl to przestrzeń także dla najmłodszych. W strefie dzieci - maluchy mogą bezpiecznie bawić się i uczyć.

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS