strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
środa, 15 lipca 2020   pogoda

Aktualności

Plebiscyt "Aktywni na Mazurach" 2012

26 lutego 2013
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

 

Plebiscyt AKTYWNI NA MAZURACH 2012 ogłoszony został przez  portal MazuryAktywne.pl. Akcja ma na celu pokazanie najciekawszych wydarzeń i imprez, które przyczyniły się do promocji i rozwoju Krainy Wielkich Jezior Mazurskich oraz uhonorowanie ich organizatorów tytułem Aktywni na Mazurach 2012. GŁOSOWANIE INTERNETOWE POTRWA DO 3 MARCA 2013 ROKU.

 

Głosować można raz na dobę na wydarzenia w dwóch kategoriach:

Wśród osób, które prześlą organizatorowi dodatkowo uzasadnienie swojego głosu, przyznawane będą nagrody za te najciekawsze.

 

Pierwszy etap konkursu zakończony 31 stycznia 2013 roku polegał na zgłaszaniu imprez, których realizacja odbywała się w 2012 roku na lądzie i na wodzie, bezpośrednio na terenie geograficznym Krainy Wielkich Jezior Mazurskich (np. wydarzenia kulturalne, imprezy wodniackie, regaty żeglarskie, itp.)  Spośród nich wyłoniono 10 "lądowych" i "wodnych" finalistów.

  

W kategorii Aktywni na Mazurach 2012 - Na lądzie wśród 10 finalistów jest aż 6 imprez giżyckich: Mazury HIP-HOP Festiwal - Organizator: Centrum Informacji Kulturalnej w Łodzi, Festiwal Szanty w Giżycku - Organizator: Giżyckie Centrum Kultury, Święto Twierdzy Boyen w Giżycku - Organizator: Giżyckie Centrum Kultury, Mazury Air Show - Organizator: Aeroklub Krainy Jezior, Bajkowe Lato ze Świetlicą w Giżycku - Organizator: Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku, Powitanie wiosny - Piknik rodzinny w Giżycku - Organizator: Polski Związek Eemerytów, Rencistów i Inwalidów, Nadleśnictwo Giżycko, Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej.

 

Na liście finałowej  w kategorii Aktywni na Mazurach 2012 - Na wodzie, na której liderem jest również Giżycko, znalazły się imprezy regatowe organizowane licznie przez Mazurską Szkołę Żeglarstwa Natangia m.in. Wielkanocny wyścig z jajem, czy Puchar Pętli Mazurskiej, promujący stworzenie nowego szlaku wodnego.

 

Wśród organizatorów wodniackich wydarzeń, na które można oddać głos jest również Urząd Miejski w Giżycku i organizowane przez Wydział Promocji, V Giżyckie Regaty Kobiet oraz WIELKIE OTWARCIE SEZONU  z jedyną w swoim rodzaju widowiskową Paradą Jednostek Pływających, która  w pierwszy majowy weekend przyciąga tłumy mieszkańców oraz turystów nad kanał Łuczański, i co roku uatrakcyjnia symboliczną inaugurację sezonu turystycznego i żeglarskiego w naszym mieście.

 

Nie zabrakło też zainicjowanej w ubiegłym roku przez port Ekomarina Giżycko Dni Oldtimerów, czy wpisanej na stałe do giżyckiego kalendarza, jednej z największych na śródlądziu imprez regatowych, skupiającej co roku około 100 jachtów, czyli Mistrzostw Polski Jachtów Kabinowych, organizowanych niezmiennie przez  Mazurskie Centrum Żeglarstwa.

 

Rozstrzygnięcie plebiscytu i uhonorowanie zwycięzców każdej kategorii, a także przyznanie nagród wśród głosujących, którzy prześlą formularze uzasadnienia wyboru, odbędzie się w marcu podczas spotkania finałowego w Hotelu Masovia w Giżycku.

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS