strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
poniedziałek, 19 sierpnia 2019   pogoda

Aktualności

Podlaskie Targi Turystyczne 2009

23 marca 2009
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

Promocyjny weekend w Białymstoku

 

W dniach 20 – 22 marca odbywały się w Białymstoku Podlaskie Targi Turystyczne 2009

 

 

Z uwagi na sąsiedztwo regionu Podlasia w targach turystycznych po raz kolejny zaprezentował się Powiat Giżycki. Centrum Promocji i Informacji Turystycznej w Giżycku zorganizowało stoisko wspólnie z Warmińsko–Mazurską Regionalną Organizacją Turystyczną i Miastem Olecko.

 

Targi w Białymstoku to impreza regionalna. Głównym odbiorcą są mieszkańcy Białegostoku i województwa podlaskiego. Na 76 stoiskach wystawienniczych prezentowało się około 500 firm i instytucji o zróżnicowanym profilu: przedstawicielstwa regionów, organizacje turystyczne, producenci pamiątek, sprzętu turystycznego i produktów regionalnych.

 

 

Oferta przedstawiona przez giżyckie Centrum Promocji i IT zawierała produkty około 100 firm z terenu Powiatu Giżyckiego. Były to oferty noclegowe hoteli, pensjonatów, ośrodków wypoczynkowych. Oferta pokoi na wsi i kwater prywatnych w mieście. Prezentowana była oferta czarterów jachtów w sezonie 2009. Zachęcano do głosowania na Krainę Wielkich Jezior w konkursie New7Wonders of Nature. Promowane były możliwości zwiedzania krainy na szlakach rowerowych, szlakach kajakowych, oferta zabytków, oferta kuchni mazurskiej. Dużym powodzeniem cieszył się giżycki sękacz, inny w smaku od produkowanych na Podlasiu. Z uwagi na popularność białowieskich żubrów, zachęcano do przyjazdu na Mazury i podziwiania tych zwierząt w Puszczy Boreckiej.

 

Prezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wielu chętnych, którzy często przyjeżdżają na Mazury, szukało konkretnych miejsc do odwiedzenia w tym roku. Podlaskie biura turystyczne zapoznawały się z możliwością przyjazdów na tzw. zielone szkoły w maju i czerwcu.

 

Oferta trafiła do ponad 4 tys. osób.

 

Informacje: Marcin Kędzierski, Centrum Promocji i Informacji Turystycznej w Giżycku, tel. 087 428 52 65

 

Fot.: Ewa Krawczyk AZS Wilkasy i Marcin Kędzierski Centrum Promocji i IT w Giżycku

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS