strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
piątek, 23 kwietnia 2021   pogoda

Unia Europejska

Podsumowanie pierwszego roku realizacji projektu 1.07.2010

PODSUMOWANIE

PIERWSZEGO ROKU REALIZACJI PROJEKTU

 

Podczas spotkania koordynatorów 14.06.2010 r. podsumowano pierwszy rok realizacji projektu. W okresie od 10.2009 – do 06.2010 r. młodzież giżyckich szkół podstawowych i gimnazjów objętych projektem uczęszczała na zajęcia artystyczne, matematyczno-przyrodnicze, językowe oraz na zajęcia ICT (komputerowe). W zajęciach uczestniczyły 903 osoby. Zrealizowano łącznie 4884 godzin zajęć prowadzonych  zgodnie z ustalonym harmonogramem.

 

W ciągu pierwszego roku realizacji projektu zorganizowano 18 wyjazdów do Warszawy: 12 z wyjściem do kina, 6 z obejrzeniem spektaklu teatralnego. Ponadto odbyło się  6 wycieczek turystyczno – krajoznawczych po Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, Suwalskim Parku Krajobrazowym i Pojezierzu Augustowskim.

 

10 uczniów zajęć artystycznych z Gimnazjum Nr 2 w listopadzie 2009 roku brało udział w cyklu zajęć przeprowadzonych w pracowni ceramicznej.

 

Dzieci z grup rozwijających kreatywność wzięły udział w ogólnopolskim festiwalu kreatywności, który odbył się w marcu w Otwocku. Dwie drużyny zajęły II miejsce w Polsce jedna III. Konkurs odbywa się w różnych grupach wiekowych. Jedna z drużyn wzięła udział w Światowych Finałach Olimpiady Kreatywności „Destination Imagination” KNOXVILLE w USA w dniach 26 – 29 maj 2010 r. Polskę reprezentowało 6 drużyn, reprezentacja SP4 była 2 w klasyfikacji polskich drużyn i 28 spośród 70 drużyn w tej grupie wiekowej na świecie.

 

Uczniowie zajęć artystycznych w maju uczestniczyli w warsztatach poprowadzonych przez zawodowego aktora.

 

Dorobek grup artystycznych został zaprezentowany w czerwcu na Festiwalu Talentów zorganizowanym w GCK więcej...

 

W ramach projektu szkoły zostały doposażone w sprzęt audiowizualny, tablice interaktywne, rzutniki, kamery, laptopy, zestawy nagłaśniające, wieże stereo, urządzenia wielofunkcyjne, zestawy do doświadczeń chemicznych, filmy DVD, aparaty cyfrowe, drukarki, kompasy, mapy turystyczne oraz podręczniki dla uczniów i nauczycieli. Po zakończeniu realizacji projektu sprzęt przejdzie na własność szkół i służyć będzie realizacji kolejnych działań na rzecz uczniów.

 

Projekt będzie kontynuowany w kolejnym roku szkolnym 2010/2011, czyli  od 1.09.2010 do 31.07.2011 r.

 

 

warto zobaczyć:

www.naszaprzyszlosc.gizycko.pl

 

 

tekst: Joanna Rybarczyk, MZOSiP

Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS