strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
wtorek, 19 stycznia 2021   pogoda

Kalendarz imprez

Imprezy z dnia 19 września 2008

Dom wielu mieszkań-Europa w drodze do włączania
2008.09.14
Urząd Miejski w Giżycku sala konferencyjna
Szkolenie żeglarskie osób niepełnosprawnych V turnus
2008.09.08
MCŻiTW Almatur jez. Kisajno
V Puchar Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych – IV edycja
2008.09.19
MCŻiTW Almatur jez. Kisajno
Sprzątanie Świata - Polska
2008.09.19
Giżycko
Pokaz Filmów - Future Shorts Wydanie Festiwalowe Lato 2008
2008.09.19
Giżyckie Centrum Kultury
Bezpłatne badania MAMMOGRAFICZNE
2008.09.15
plac Piłsudskiego
Wernisaż wystawy "kolorowe Giżycko czarno białe"
2008.08.14
Galeria Stacja Giżycko (dworzec PKP)

Pokaz Filmów - Future Shorts Wydanie Festiwalowe Lato 2008

26 sierpnia 2008
dodał(a): Gck
Termin od:2008-09-19
Termin do:2008-09-19
Organizator:Giżyckie Centrum Kultury, Future Shorts Polska
Miejsce:Giżyckie Centrum Kultury
Telefon:087 428 43 26
E-mail:info@gizyckiecentrumkultury.pl
Www:www.gizyckiecentrumkultury.pl

Pokaz Filmów
FUTURE SHORTS Wydanie Festiwalowe Lato 2008


19 września 2008 (piątek) godz. 19.00
sala widowiskowa w Giżyckim Centrum Kultury przy ul. Konarskiego 8


wstęp: WOLNY


www.futureshorts.pl


Na pokazie przedstawiony zotanie specjalny blok filmów wyselekcjonowanych z katalogu Future Shorts, z myślą o letnich festiwalach filmowych i muzycznych. W Polsce prezentowany był on wcześniej m.in. na Slot Art Festiwal w Lubiążu. Zestaw filmów zgodnie z tradycją projekcji w ramach FS jest bardzo różnorodny, dynamiczny i momentami bardzo zabawny. Znalazły się w nim krótkie fabuły, animacje, teledyski, z których część była prezentowana i nagradzana na prestiżowych festiwalach filmowych na całym świecie. Future Shorts to największa na świecie platforma prezentacji i promocji filmów krótkometrażowych. Powstała w roku 2003 i cały czas się rozwija, zdobywając coraz większe uznanie w oczach publiczności, twórców, przemysłu filmowego oraz mediów.


Program:


SUBA
Reż.: Alastair Graham / UK / Serbia / 2005 / 4'
W środku dżungli rywalizujące ze sobą plemiona przygotowują do nadchodzącego pojedynku dwa gigantyczne roboty. Jednak gdy dochodzi do spotkania tytanów, rezultat jest zupełnie nieoczekiwany... Historia odwołuje się do wojny domowej w byłej Jugosławi. Film bazuje na muzyce sebsko - brazylijskiego kompozytora Suby (Mitara Subotica), w wykorzystanej tu piosence śpiewa Cibelle. Alastair Graham to Londyński artysta i twórca animacji, w latach 70. związany ze studiem TVC London, odpowiedzialnym m.in. za 'Żółtą łódź podwodną'. W jego twórczości odbija się fascynacja jazzem.


TROUT
Reż. Johnny Barrington / Wielka Brytania / 2007 / 10'
Życie młodej szkockiej pary zmienia się radykalnie z powodu dziwnego splotu zdarzeń... Alex i Mari żyją w odosobnionej przyczepie na zachodzie Szkocji. Ich związek nękają częste przypadki utraty pracy przez Alexa. Gdy mężczyzna otrzymuje ostatnią szansę od swego szefa, postanawia to uczcić i zaskoczyć Mari. Absurdalny łańcuch wydarzeń angażujący górską krowę, kostium superbohatera i wadliwe gniazdko pokazuje, że prawdziwa miłość może górować nad wszystkim. Film pokazywany m.in. na festiwalu w Sundance. Johnny Barrington wywodzi się z Glasgow School of Art, studiował również fotografię w Szwecji.


NEIGHBOR
Reż: Eric Lynne / USA / 2003 / 3'
Dwaj odlegli sąsiedzi urządzają przyjęcie - tylko dla siebie. Krótki metraż pokazywany na międzynarodowych festiwalach, m.in. HBO Comedy Arts Festival w Aspen, nagrodzony nagrodą D&AD / Campaign Screen w Londynie dla najlepszego nowego reżysera. Eric Lyne to urodzony w Nowym jorku reżyser filmów i reklamówek, pracował np. nad kampanią dla Volkswagena.


INSIDE
Reż. Philip Hirsch / Niemcy / 8'
Wizualne tour de force eksplorujące możliwości kamery filmowej. Film ujawnia nie tylko co, ale i jak widzi bohaterka w momencie egzystencjalnego zwątpienia. Elementy otoczenia mieszają się z jej światem wewnętrznym. Zdobywca German Camera Award w roku 2005.


SURPRISE
Reż.: Ben Dodd / Wielka Brytania / 2006 / 2'
Stylowy, krótki thriller w duchu Hitchcocka, w którym romantyczne morderstwo staje się powodem do opowiedzenia historii od końca. Mężczyzna leży bez życia w wannie, gdy nad nim majaczy sylwetka kobiety, u stóp której leży wielki nóż. Wraz z rozwojem akcji, cofając się w czasie, odkrywamy z zaskoczeniem, co tak naprawdę się stało. Ben Dodd to absolwent Plymouth College Of Art, którego krótkometrażowa twórczość obejmuje zarówno horrory, jak i komedie, dramaty czy science-fiction. Jego styl łączy pomysłowość z uwagą na szczegół.


IN THE BAR
Reż: Cleiton Stringhini & Paulo Tarso Disca / Brazylia / 2002 / 8'
Brazylijskie prawo zmusza producentów papierosów do drukowania ilustrowanych informacji na wszystkich opakowaniach ich produktów w celu powstrzymania nałogu. Ta praktyka prowadzi do licznych kontrowersji między sprzedawcami a klientami. Film zdobył nagrodę dla najlepszej aktorki na Cine Ceará National Cinema Festival 2003.


THIS IS ME
Reż. Sam Arthur / Wielka Brytania / 2006 / 4'
Bertie Timson jest pogrążony w śpiączce, w tym czasie jego żona używa życia. Komiczna opowieść o tym, jak kłótliwa para z klasy średniej mieszkająca nieopodal lotniska Heathrow dostała się na ścieżkę, na której jest dziś. Połączenie filmu aktorskiego i animacji. Sam Arthur wcześniej stworzył m.in. teledysk dla Royksopp do 'Poor Leno'.


TEN THOUSAND PICTURES OF YOU
Reż: Robin King / Wielka Brytania / 2006 / 3'
Sarah, nieśmiała fotografka, nie może uwierzyć w swoje szczęście, gdy zostaje zatrudniona do zrobienia zdjęć Bena Dixona, najgorętszego młodego filmowego gwiazdora. Traci dla niego głowę i zanim zdąży się zorientować, budzi się z nim we własnym łóżku. Ale dla niego Sarah to tylko kolejna dziewczyna na długiej liście. Gdy ją rzuca, jest załamana. Próbuje o nim zapomnieć, ale jego obraz wciąż nawiedza jej umysł i nie daje spokoju. Sarah decyduje się zemścić w jedyny znany sobie sposób. Film, oparty na prostym pomyśle animowanych fotografii, pokazano na licznych europejskich festiwalach filmowych. To debiut reżysera, Robina Kinga.


QUIETSCH
Reż: Baran bo Odar / Niemcy / 2005 / 7'
Rozszalałe crescendo obrazu i dźwięku, ironiczny musical, w którym każdy gest ma swój określony cel. Trzy miejsca, troje dzieci, trzy skrajnie różne miejsca akcji. Wydarzenia - ukazane w zwariowanej technice podzielonego ekranu, w pstrokatej kolorystyce - początkowo dezorientujące, zaczynają ze sobą współgrać wraz z rozwojem muzyki. Krótki metraż pokazywany m.in. na festiwalach w Berlinie, Clermont - Ferrand i Toronto.


SOLKATTEN
Reż: Stina Bergman / Szwecja / 2003 / 7'
Łatwo jest obronić się za pomocą słów przed kimś, kto szuka kontaktu. A co jeśli natkniemy się na osobę mówiącą innym językiem, Film zgłębiający fenomen werbalnego porozumiewania się, przyzwyczajeń w komunikacji międzyludzkiej. Stina Bergman o swojej twórczości: "nie czuję potrzeby robienia realistycznego kina. Lubię pracować ze scenariuszami dotyczącymi czegoś, co nie zdarza się na codzień w normalnym życiu'".


SHE LOVES ME, SHE LOVES ME NOT
Reż: Jamie Rafn / Wielka Brytania / 2003 / 6'
Siedzący w barze mężczyzna ociekając Guinessem snuje refleksje na temat wzlotów i upadków swojego związku. Zgrabnie zmontowane podejście do klasycznego motywu 'rwania płatków'. Jamie Rafn urodził się w Hiszpanii i większość życia spędził podróżując po świecie z rodziną. W Anglii ukończył studia prawnicze, po czym zajął się twórczością filmową, praktycznie bez wykształcenia w tej dziedzinie. Jego krótkometrażowa twórczość spotkała się z uznaniem. 'She loves me, she loves me notp' pokazywano na Sundance Channel.


LOST UTOPIA
Reż: Mirai Mizue / Japonia / 2007 / 5'
Opowiedziana przy jazzowym akompaniamencie historia Adama i Ewy, rozpoczynająca się obrazem dzielącej się komórki wraz z którą rośnie świat. Ręcznie wykonana animacja, do której użyto 5000 oryginalnych rysunków. Mirai Mizue ukończył Tama Art University.


POUND
Reż: Evan Bernard / USA / 2007 / 2'
Dwaj kumple spotykają się na ulicy i witają niezwykle długim i skomplikowanym uściskiem dłoni. Gdy ten zostanie ukończony, czeka ich jeszcze jeden, tym razem pożegnalny. Evan Bernard jest znany głównie jako autor teledysków m.in. dla Moby'ego, Slayera, Green Day, Basement Jaxx i Beastie Boys.


THE MAKING OF GLADIATOR
Reż: Duncan Beedie / Wielka Brytania / 2005 / 2'
Jest rok 1999. Reżyser Ridley Scott i aktor Russel Crowe przybyli na Maltę by nakręcić epicki film z gatunku "miecza i sandałów" - "Gladiatora". Niestety, nie obejdzie się bez problemów na planie i tym razem nie chodzi wcale o temperament Crowe'a. Duncan Beedie pochodzi z Bristolu i zajmuje się animacją 2D, pracował m.in. dla Aardman Animations.


THE DANCE LESSON
Reż: Philippe Prouff / Francja / 2006 / 5'
Ten film jest dedykowany wszystkim, którzy chcą zrobić na innych wrażenie rewolucyjnym treningiem tanecznym. Już niedługo zabraknie wam wymówek, by nie ruszać swoim ciałem w rytm elektronicznych rytmów. Po demonstracji ruchów przez tancerza, pojawia się lustrzana kula i możemy zaobserwować go w akcji. Krótki metraż w 2007 wyróżniony przez jury na festiwalu w Clermont - Ferrand.


Razem czas trwania pokazu: 76 min

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS