strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
czwartek, 21 stycznia 2021   pogoda

Aktualności

POLACY WYGRALI BOJEROWE MISTRZOSTWA ŚWIATA 2014

06 marca 2014
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

Karol Jabłoński z Bazy Mrągowo pierwszy, Michał Burczyński z AZS UWM Olsztyn drugi a Tomek Zakrzewski z MK...Ż Mikołajki trzeci!
 

 

Zawodnik Bazy Mrągowo bezapelacyjnie wygrał Bojerowe Mistrzostwa Świata klasy DN, które dniu dzisiejszym zakończyły się w Haapsalu w Estonii. Jest to już ósmy taki tytuł w kolekcji Jabłońskiego, przy czym warto zaznaczyć, że po raz pierwszy na najwyższym stopniu podium nasz zawodnik stanął 22 lata temu w Arsundzie, w Szwecji ! Poprzednio zdobywał tytuły Mistrza Świata w latach 1992, 1995, 1996, 1997, 2000, 2001 i 2003.

Michał Burczyński zdobywał już dwukrotnie w swojej karierze tytuły Mistrza Świata w latach 2006 oraz 2010. Jest aktualnym Mistrzem Polski w bojerowej klasie DN.

Tomasz Zakrzewski na podium Mistrzostw Świata staje po raz trzeci z rzędu – w latach 2012 oraz 2013 był najlepszy na świecie.

Na miejscu 7 regaty ukończył Maciej Żarnowski z GKŻ Gdańsk, 13 jest Robert Graczyk, a 15 Łukasz Zakrzewski obydwaj reprezentują barwy MKŻ Mikołajki. Drugi raz w przeszło 40-letniej historii rozgrywania Mistrzostw Świata zdarza się sytuacja, że wszystkie miejsca na podium zajmują Polacy. Poprzednio miało to miejsce w roku 2010 w Austrii. Michał Buczyński był wtedy pierwszy, Adam Baranowski drugi a Łukasz Zakrzewski trzeci. Od tego czasu Polska pozostaje bezsprzecznie największą potęgą w tym sporcie.

Telefoniczna relacja Karola Jabłońskiego po ostatnim wyścigu: „Regaty były rozgrywane w bardzo zmiennych i nierównych warunkach, o czym świadczą duże przetasowania w kolejności zawodników na mecie w poszczególnych biegach. Udało mi się najlepiej „czytać” warunki i w każdym z wyścigów przyjechać w czołówce. To były bardzo ciężkie i wyczerpujące zawody, chociaż nie jest to oczywiste gdy patrzy się tylko na tabelę wyników. Chciałbym podziękować wszystkim moim kolegom i sparing partnerom za pomoc, wsparcie i wspólne działania także tutaj na lodzie – bez Waszej pomocy nie osiągnąłbym takiego wyniku, jeszcze raz dziękuję”.

Organizatorem Mistrzostw Świata była Flota Polska DN korzystająca ze wsparcia Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Burmistrza Giżycka.

Od czwartku 6 marca na tym samym akwenie rozpoczynają się Mistrzostwa Europy.

INFO I FOT.: Stowarzyszenie Flota Polska DN

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS