strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
środa, 12 sierpnia 2020   pogoda
media

Biuletyn Informacyjny Burmistrza 2008

PRZEJMUJEMY GRUNTY PKP

Drodzy Państwo! 14 października będziemy obchodzili Święto Nauczycieli. Z tej okazji pragnę złożyć serdeczne życzenia  wszystkim pedagogom i pracownikom szkolnictwa oraz z przyjemnością poinformować, iż tegoroczne obchody będą miały szczególną oprawę, bowiem zbiegną się z uroczystymi obchodami 45-lecia istnienia wilanowskiej placówki szkolnej uroczystym, a także z otwarciem ul. Szkolnej i nowej sali sportowej przy Zespole Szkół Nr 1 na Wilanowie.

 

Natomiast 2 października o godz. 16:00 odbędzie się kolejna sesja Rady Miejskiej, na której pragnę przedłożyć radnym m.in. zmiany budżetowe. Chodzi o wprowadzenie do tegorocznego budżetu miasta kwoty 17 800 zł, przekazanych przez Polską Akcję Humanitarną dla giżyckiego Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej na dożywianie dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej, a także o przekazanie kwoty 40 tys. zł do budżetu GCK, z czego 15 tys. zł będzie przeznaczone na gospodarcze działania w Twierdzy Boyen, zaś 25 tys. zł na organizację obchodów 90. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Konsekwentnie kontynuujemy komunalizację obiektów i terenów kolejowych. Obecnie w zamian za zaległości w podatku od nieruchomości możemy przejąć grunty PKP zawarte między dworcem a ul. Jeziorną. Do decyzji radnych przedstawione zostanie również uchwalenie planu zagospodarowania przestrzennego w kwartale ulic: Nowowiejska, Drzymały, Wilanowska i Obwodowa.

 

Należałoby też wprowadzić zmiany do kilku wcześniejszych uchwał Rady. Najważniejsze dotyczą poprawek w uchwale o oświatowych placówkach niepublicznych oraz zasadach korzystania ze stołówek szkolnych. Chcemy wzmóc kontrole dotacji, przekazywanych niepublicznym placówkom (ponad 1 mln zł w skali roku), opierając je na listach uczęszczania dzieci, natomiast ustalanie zasad korzystania ze szkolnego dożywiania, chcemy przekazać bezpośrednio w gestię dyrektorów szkół.

 

Dziękuję za zaproszenia na wszelkie uroczystości, spotkania i imprezy, które odbyły się w ostatnim tygodniu w Giżycku, i serdecznie zapraszam Państwa na Jesienne Koncerty Muzyki Cerkiewnej – imprezę, która stała się jednym z najbardziej znaczących punktów kalendarza posezonowych wydarzeń kulturalnych w Giżycku.

 

Burmistrz Giżycka – Jolanta Piotrowska

 

 

Giżycko w ubiegłym tygodniu odwiedziła delegacja z tureckiej Alanyi, która chciała dowiedzieć się jak w naszym mieście funkcjonuje Młodzieżowa Rada Miasta.

 

Turcy korzystając z giżyckich doświadczeń, planują stworzyć

u siebie radę z reprezentantami młodzieży.

Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS