strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
niedziela, 25 sierpnia 2019   pogoda

Aktualności

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności

29 marca 2015
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

Na podstawie art. 36 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (tekst jednolity Dz. U. z 2013 r. poz. 267 ze zm.) informujemy, o przedłużeniu terminów załatwienia spraw dotyczących przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności.

     

WYKAZ PROWADZONYCH SPRAW DO POBRANIA

 

Przyczyną przedłużenia terminów załatwiania spraw jest ilość aktualnie i równocześnie prowadzonych 117 postępowań administracyjnych z tego zakresu oraz fakt objęcia tymi postepowaniami 3 712 osób.  Wielość stron postępowania, konieczność ustalania adresów stron do doręczeń, jak również możliwość podejmowania kolejnych czynności w ramach postępowań po uprzednim potwierdzeniu odbioru stosownych pism przez wszystkie strony danych postepowań wpływają bezpośrednio na wydłużenie okresu załatwienia spraw.

    

Istotną okolicznością mającą bezpośredni wpływ na przedłużenie terminów załatwienia niektórych spraw określonych w wykazie jest także okoliczność śmierci niektórych użytkowników wieczystych oraz fakt, że postępowania spadkowe mające na celu ustalenie następców prawnych osób zmarłych nie zostały przeprowadzone. Uniemożliwia to dalsze prowadzenie postępowania do momentu ustalenia następców prawnych osób zmarłych
i stanowi podstawę do zawieszenia postępowania.

   

Przewidywane terminy załatwienia spraw zostały w odniesieniu do poszczególnych postępowań szczegółowo określone w wykazie z uwzględnieniem kolejności wpływu wniosków o przekształcenie.

   

Informuję ponadto o możliwości zapoznania się z aktami sprawy oraz uzyskania szczegółowych danych z zakresu prowadzonych postępowań w Wydziale Mienia Urzędu Miejskiego w Giżycku (pok. 111) tel. 87 73 24 114.

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS