strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
wtorek, 20 października 2020   pogoda

Biuletyn Informacyjny Burmistrza 2008

PRZYSZŁOROCZNE INWESTYCJE

Drodzy Państwo! Według projektu budżetowego przyszły rok będzie stał pod znakiem dużych inwestycji. Do tej pory roczny budżet Giżycka nie przewidywał aż tylu poważnych przedsięwzięć inwestycyjnych. Oczywiście, realizacja wielu z nich uzależniona jest od pozyskania środków pomocowych, ale liczymy, że uzyskamy znaczne finansowe wsparcie.

 

W przyszłym roku dokończona zostanie gruntowna modernizacja ul. Świętego Brunona (droga z kostki granitowej ze ścieżką rowerową, chodnikiem i oświetleniem) oraz zmodernizowane, dotychczasowe drogi gruntowe na Wilanowie: ul. Kasztanowa i ul. Wiśniowa. Zmodernizowane zostanie również giżyckie molo nad Niegocinem – czekamy obecnie na efekt złożenia wniosku o dofinansowanie inwestycji. Aktualizowana w ostatnich latach, pełna dokumentacja techniczna Ekomariny stanie w grudniu do konkursu o dofinansowanie. Jest to ostatnia szansa, aby projekt ten uzyskał wsparcie finansowe i jeśli tak się stanie, w przyszłym roku ruszy inwestycja. W projekcie budżetowym przewidujemy również przedłużenie obecnego pasażu w centrum miasta za pomocą kładki ponad ul. Kolejową i torami, uzyskując w ten sposób nowe, dogodne połączenie centrum z brzegiem Niegocina. Nad Niegocinem powstanie również nowa kanalizacja deszczowa. Planowane jest rozpoczęcie modernizacji targowiska miejskiego i jego okolic (zadaszenie i ciągi piesze) oraz uporządkowanie parku przy ul. Warszawskiej wraz z realizacją parkingu przy tzw. Manhattanie.

 

Inwestycjami wieloletnimi, których rozpoczęcie przewidujemy w przyszłym roku, jest budowa krytego lodowiska oraz budowa w Giżycku sieci szerokopasmowego dostępu do Internetu za pomocą instalacji światłowodowej. W ramach rewitalizacji śródmieścia zaplanowana została budowa i przebudowa ciągów komunikacyjnych oraz ścieżek rowerowych, np. nowa ścieżka łącząca plac Grunwaldzki z rondem „Solidarności”. Przystąpimy również do tworzenia koncepcji nowego mostu nad Kanałem Giżyckim (Łuczańskim), łączącego ciągi komunikacyjne ul. Kolejowej i ul. Świętego Brunona. Liczę też, iż już od przyszłego roku mieszkańcy będą otrzymywali najświeższe informacje za pomocą ekranu multimedialnego, ustawionego w centrum miasta.

 

Dziękuję za zaproszenia na wszelkie uroczystości, spotkania i imprezy, które odbyły się w mijającym tygodniu w naszym mieście.

 

Burmistrz Giżycka – Jolanta Piotrowska

Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS