strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
wtorek, 20 października 2020   pogoda

Biuletyn Informacyjny Burmistrza 2008

RADA ZDECYDUJE O KINIE

Drodzy Państwo! W czwartek 4 grudnia o godz. 16:00 odbędzie się kolejna sesja Rady Miejskiej, której głównym punktem będzie pierwsze czytanie projektu budżetowego na rok 2009. Zanim jednak radni zaczną debatować o budżetowym planie roku przyszłego, chcę jeszcze zaproponować istotne zmiany w tegorocznym budżecie.

 

Zgodnie z ubiegłoroczną uchwałą Rady Miejskiej, motywowaną potrzebą pozyskania większej sali widowiskowej oraz zapobieżenia utraty wpływu na funkcję obiektu w centrum miasta, poczyniłam kroki w celu wykupienia przez samorząd nieruchomości przy placu Grunwaldzkim, zabudowanej kinem „Fala”. Wynegocjowany koszt całości przedsięwzięcia wyniesie 1 mln 800 tys. zł. Jeszcze w tym roku należałoby wpłacić pierwszą ratę wykupu, wynoszącą 900 tys. zł. O tę kwotę proponuję podwyższyć wydatki w bieżącej uchwale budżetowej. Czy powinniśmy kupić kino? Rada w ubiegłym roku zdecydowała, że tak. Uważam, że to słuszna decyzja. Ważne, by budynek w centrum ożył, by stopniowo przeprowadzać jego remont. To także jedyna dziś możliwość zapewnienia mieszkańcom, większej sali widowiskowej (400 miejsc) do odbywania różnych spotkań.

 

Na kształt planowania finansów miasta wpłynie też odstąpienie od sprzedaży nieruchomości przy ul. Wodociągowej 17 (budynek przychodni lekarskiej), co wynikło z braku zainteresowania giżyckiej branży medycznej ofertą. Sprzedaż tej nieruchomości w otwartym, nieograniczonym przetargu, byłaby błędem, jeśli chcemy zachować przeznaczenie medyczne obiektu.

 

Na sesji wniosę też pod rozwagę radnych daleko idące zmiany w dokumencie, zatytułowanym „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Giżycka”. Ta istotna dla rozwoju przestrzennego miasta koncepcja liczy już 10 lat i wymaga gruntownej aktualizacji, choćby w kontekście nowo tworzonych, szczegółowych planów zagospodarowania przestrzennego.

 

Mam nadzieję, że na tej sesji nasi radni uchwalą też regulaminy korzystania z komunalnych obiektów sportowo-rekreacyjnych, które w sposób przystępny będą określały zasady ich dostępności dla mieszkańców Giżycka i gości.

 

Dziękuję za zaproszenia na wszelkie uroczystości, spotkania i imprezy, które odbyły się w ubiegłym tygodniu w naszym mieście. Serdeczne gratulacje składam giżyckim myśliwym, uhonorowanym za zasługi dla łowiectwa, podczas obchodów 85-lecia Polskiego Związku Łowieckiego w Suwałkach.

 

Burmistrz Giżycka – Jolanta Piotrowska

Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS