strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
środa, 30 września 2020   pogoda

Aktualności

Relacja z Jarmarku św. Brunona oraz Święta Miast Partnerskich "Na Styku Kultur"

08 lipca 2016
dodał(a): UM Dawid Klukiewicz

Relacja z Jarmarku św. Brunona
oraz Święta Miast Partnerskich "Na Styku Kultur"

 

Na corocznym giżyckim wydarzeniu zaprezentowało się, podobnie jak w latach ubiegłych, kilkadziesiąt stoisk z rękodziełem artystycznym oraz produktami regionalnymi. Impreza folklorystyczna połączona z kiermaszem rozmaitości ma w Giżycku kilkunastoletnią tradycję. Było coś dla oka, ucha i podniebienia- kulinaria, swojski smalec, chleby, wędliny, sery, miody i rękodzieło, biżuteria, haft, obrazy, rzeźby i inne rozmaitości.


W tym roku odbył się również po raz pierwszy Święto Miast Partnerskich "Na styku kultur", gdzie swoją obecnością uraczyły nas ukraińskie Dubno, Troki i Varena na Litwie oraz Grodzisk Mazowiecki. To I edycja wielokulturowego Święta Miast Partnerskich w Giżycku. W niedzielę 3 lipca na scenie pojawiły się zespoły zarówno z Polski jak i zagranicy, a wszystko po to, by przybliżyć mieszkańcom Giżycka oraz turystom język, gwarę, tradycyjne pieśni oraz tańce naszych partnerów. Było to barwne, radosne, przepełnione przyjaźnią i tolerancją święto odmiennych kultur. W ramach wydarzenia wyeksponowane zostały stoiska miast partnerskich, a na scenie wystąpiły również zespoły, z każdego z miast.

 

Chcesz zobaczyć VIDEO relację z tego wydarzenia? Kliknij TUTAJ!

 

Zobacz także galerię zdjęć z tego wydarzenia! Kliknij TUTAJ!

 

 

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS