strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
czwartek, 20 lutego 2020   pogoda

Aktualności

Relacja z Mistrzostw Polski Klas Nieolimpijskich w Żeglarstwie Giżycko 2008

31 sierpnia 2008
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

Mistrzostwa Polski Klas Nieolimpijskich w Żeglarstwie Giżycko 2008 zakończone!

 

 

O mistrzowskie tytuły walczyło 182 zawodników. Przez cztery dni (od 28 do 31 sierpnia) w Giżycku na wodach jeziora Niegocin rozegrano 10 wyścigów.  Niedzielny wiatr nie pozwolił przeprowadzić ostatniego zaplanowanego 11 wyścigu.

 

Oto Mistrzowie Polski 2008:

W klasie 420 - Bartek Michalczyk i Wojtek Gontarz z KS Mrągowo oraz Ewa Bartosiewicz i Katarzyna Ostrowska z KS Spójnia Warszawa. Są to też Mistrzowie Polski 2008 w klasyfikacji Juniorów! W klasie Laser Radial zwyciężył Wojtek Zemke z MKŻ Arka Gdynia a w klasyfikacji juniorów Mistrzem Polski został Aleksander Arian z UKS MPUNKT Rzeszów. W OK DINHGY po raz kolejny tytuł Mistrza Polski zdobył Antoni Pawłowski AZS Poznań. Zwycięstwo wśród juniorów wywalczył Bartosz Rakocy z ŻLKS Poznań. W klasie Europa królowali zawodnicy z Poznania - Mistrzami Polski 2008 zostali Wojciech Bromka JKW Poznań i Anna Witczak ŻLKS Poznań, mistrzostwo wśród juniorów zdobyli zaś Marek Kaczmarek JKW Poznań i Ewa Kwiecińska AZS Poznań. Mistrzem Polski w klasie ISA 407 został Paweł Balmas z UKS Port Toruń.

Zawodnicy mieli całą gamę różnych warunków pogodowych - słońce, deszcz i wiatr od 3 do 5 B a w piątkowych szkwałach wiatru bywało też dużo więcej. Wszyscy dzielnie walczyli o medale - wygrali oczywiście NAJLEPSI !

W imieniu organizatorów serdecznie gratuluję Zwycięzcom. Wszystkim uczestnikom Mistrzostw dziękuję zaś za elegancką sportową rywalizację - dziękuję również za to, że chcieli być z nami podczas "mistrzowskich" wieczorów - gdy wspólnie nocą zwiedzaliśmy Twierdzę Boyen, bawiliśmy się grillując i słuchając szant w wykonaniu Załogi Dr Bryga czy degustowaliśmy regionalne wyroby na barce - każdego wieczoru towarzyszyły nam piękne regatowe zdjęcia wykonane przez Czesława Kalinowskiego Prezesa WMOZŻ.

Alicja Klimaszewska
Dyrektor Mistrzostw Polski Klas Nieolimpijskich w Żeglarstwie Giżycko 2008

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS