strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
niedziela, 17 listopada 2019   pogoda

Aktualności

Relacja z XIII Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych - IV Edycja

18 października 2016
dodał(a): UM Dawid Klukiewicz

Relacja z XIII Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych -
IV Edycja

 

W dniach 30 września – 2 października  2016 r. w Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej rozegrano ostatnią edycję tegorocznego Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych. Organizatorami byli Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych we współpracy z Mazurską Szkołą Żeglarstwa. Impreza była dofinansowana przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wystartowało 18 załóg na sasankach. W piątek był wiatr i przeprowadzono wszystkie zaplanowane treningi.

Ostatnie prognozy pogody na sobotę nie były dobre. Miało być słonecznie, ale był zapowiadany  słaby wiatr około 1 - 2 B do południa, a po południu siła wiatru miała trochę wzrosnąć.  W tej sytuacji wyścigi rozpoczęto bezpośrednio po śniadaniu i do  obiadu rozegrano trzy. Wszystkie wygrał faworyt Andrzej Bury. Drugi był Grzegorz Włochowicz z dorobkiem 8 punktów. Niestety po obiedzie siła wiatru nie wzrosła, a wręcz przeciwnie – wiatru nie było. Tuż po tym jak załogi wyszły na wodę wiatr ucichł zupełnie i rozpoczęło się czekanie. Po bezskutecznym godzinnym oczekiwaniu Komisja Sędziowska odwołała wyścigi i jachty zostały zaholowane do portu. Czekano do wieczora ale wiatru nie było.

W niedzielę ponownie był wiatr około 2 B i dzięki temu rozegrano kolejne trzy wyścigi. Bury był nadal w znakomitej formie. Wygrał z dużą przewagą czwarty wyścig. W piątym „został wywieziony” i popełnił falstart, musiał powrócić na linię startu i rozpoczął pogoń za czołówką. Wyprzedził wiele załóg i zajął 6 miejsce. W szóstym wyścigu ponownie nie dał szans rywalom i zwyciężył.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i puchary. Wszyscy zawodnicy otrzymali w drodze losowania nagrody w postaci sprzętu turystycznego i książek o tematyce żeglarskiej.

Po podliczeniu wyników wszystkich czterech edycji okazało się, że załoga Burego była zdecydowanie najlepsza. Bury otrzymał okazały puchar.

Nagrody wręczał Jan Gotto - Prezes Polskiego Związku Żeglarzy Niepełnosprawnych. Organizatorzy zaprosili zawodników na XIV Puchar Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych w przyszłym roku.

 

Wyniki:

  1. Andrzej Bury, Bożena Bień, Marian Zakowicz ( 5 pkt.)
  2. Grzegorz Włochowicz, Jaromir Szczepański, Sławomir Michalski ( 14 pkt.)
  3. Janusz Wilczyński, Agnieszka Jabłońska, Tadeusz Śmigielski ( 16 pkt.)
  4. Wojciech Klim, Bogdan Maślany, Krzysztof Janik ( 22 pkt.)
  5. Jarosław Zastawki, Stanisław Jurgielewicz ( 26 pkt.)
  6. Mirosław Piotrowski, Marzena Kundera, Roman Drobniak ( 27 pkt.)
  7. Jacek Niżygorocki, Agata Grzybowska, Łukasz Kalinowski ( 31 pkt.)


Jeśli chcą Państwo obejrzeć galerię zdjęć z tego wydarzenia to proszę kliknąć TUTAJ

 

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS