strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
piątek, 5 czerwca 2020   pogoda

Biuletyn Informacyjny Burmistrza 2009

ROK MILLENIJNY

2.01.2009

 

Drodzy Państwo! Rozpoczął się Nowy Rok 2009 – przedostatni rok pierwszej dekady XXI stulecia. Na pewno wielu giżycczan spogląda przy tej okazji wstecz, rozważając, czy dobrze rozpoczęliśmy nowe tysiąclecie, ale nasze oczy i myśli są też skierowane w przyszłość. Musimy nade wszystko myśleć o tym, co może i powinno nam się jeszcze udać.

 

W tym duchu pragnę złożyć wszystkim mieszkańcom Giżycka jak najserdeczniejsze życzenia noworoczne: aby się udały ambitne zamierzenia i spełniły wszelakie pragnienia, żeby nowy rok darzył jedynie radościami i szczęściem, a zdrowie dopisywało się do tego.

 

Ten rok dla samorządu będzie bardzo pracowity, ze względu na realizację wysokiego budżetu, który udało się uchwalić już 18 grudnia. Będzie to też rok wyjątkowy, zarówno pod względem ilości i rozpiętości planowanych inwestycji, jak i z tego względu, iż decyzją Konferencji Episkopatu Polski w naszym mieście odbędą się centralne obchody millenium męczeńskiej śmierci św. Brunona.

 

Różnorakie uroczystości millenijne będą trwały cały rok. Już 22 stycznia w ramach Tygodnia Modlitwy o Jedność Chrześcijan odbędzie się inauguracja roku millenijnego, podczas uroczystych nabożeństw z udziałem dostojnych gości w Sanktuarium Świętego Brunona oraz w Kościele Ewangelickim. W marcu (w rocznicę przypuszczalnej daty śmierci świętego) inauguracja roku millenijnego odbędzie się też w rodzinnym mieście św. Brunona – Kwerfurcie, który współorganizuje z nami obchody. Tydzień później w Giżycku odbędzie się połączona sesja Rady Miejskiej i Rady Powiatowej, uświetniona uroczystą Mszą Świętą i premierowym wykonaniem kantaty, skomponowanej specjalnie na Brunonowe Millenium. Natomiast główna, ogólnopolska uroczystość obchodów millenijnych będzie miała miejsce 20-21 czerwca 2008 r. Już teraz  widzę wśród giżyckiej społeczności duże zainteresowanie tym wielkim świętem i zachęcam do aktywnego zaangażowania się w organizację i uczestnictwo w obchodach.

 

Serdecznie dziękuję za wszystkie zaproszenia na spotkania opłatkowe i noworoczne oraz za sympatyczne kartki z życzeniami, które spłynęły na moje ręce. Składam też podziękowania instytucjom, firmom i osobom prywatnym, które przyczyniły się do sprawnej organizacji i bezpieczeństwa naszej zabawy sylwestrowej na placu Piłsudskiego.

 

Szczególne podziękowania  składam osobom prywatnym oraz giżyckim przedsiębiorcom: Ignacemu Strupińskiemu „Reporter”, Beacie i Dariuszowi Osieczko „Impuls s.c.”, Henrykowi Jabłońskiemu „Cukiernia”, Mirosławowi Biłasowi „Biłas i Synowie”, Krzysztofowi Janczulewiczowi Hurt Obuwia „Alp” i  Małgorzacie Adamskiej „Oriflame”, którzy udzielili pomocy w zebraniu gwiazdkowych podarków dla ośmiorga dzieci jednej z giżyckich rodzin, w ten sposób spełniając świąteczne marzenia.

 

Burmistrz Giżycka – Jolanta Piotrowska

Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS