strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
czwartek, 16 lipca 2020   pogoda
media

Platforma Konsultacji Społecznych

Rozwój sieci ścieżek rowerowych na terenie Miasta Giżycka

Sprawozdanie z przebiegu zakończonych konsultacji społecznych dotyczących "Rozwoju sieci ścieżek rowerowych na terenie Miasta Giżycka" DO POBRANIA

 

 

Platforma Konsultacji Społecznych

Zapraszamy do zabrania głosu na Platformie Konsultacji Społecznych. To miejsce, gdzie każdy może wyrazić swoją opinię na temat planowanych w Giżycku przedsięwzięć i inwestycji. Tu konsultujemy sprawy ważne dla mieszkańców i miasta. Zachęcamy wszystkich do podzielenia się swoimi poglądami, uwagami, propozycjami rozwiązań i współdecydowania o tym, co dzieje się w naszym Giżycku.

 

ARCHIWUM

15.09.2014

 

 "Rozwój sieci ścieżek rowerowych na terenie Miasta Giżycka"

 

Konsultacje prowadzone będą w następujących formach:

  • Otwarte spotkanie z mieszkańcami, które odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Giżycku w poniedziałek 29 września 2014 r. o godz. 17.00.
  • Badanie opinii publicznej poprzez umieszczenie projektu Mazurskiej Pętli Rowerowej (części miejskiej – Giżycka) na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Giżycku gizycko.pl – Platforma Konsultacji Społecznych w okresie od 15-28 września 2014 r.
  • Opinie i uwagi do projektu budowy ścieżek rowerowych w Giżycku można przesyłać od poniedziałku 15 WRZEŚNIA na adres mailowy konsultacje@gizycko.pl.

Konsultowany szlak ścieżek rowerowych w Giżycku jest częścią projektu "Mazurskiej Pętli Rowerowej" zawartej w Strategii Rozwoju "Wielkie Jeziora Mazurskie 2020". Projekt będzie realizowany wspólnie przez 12 mazurskich gmin, które planują pozyskanie na to dofinansowania ze środków Unii Europejskiej.

 

SCHEMAT PRZEBIEGU ŚCIEŻEK "MAZURSKIEJ PĘTLI ROWEROWEJ" W GIŻYCKU

ZESTAWIENIE PLANOWANYCH ŚCIEŻEK NA TERENIE GIŻYCKA

 

 

Docelowo powstanie sieć tras wzajemnie się uzupełniających w całym regionie Mazur. System został tak zaprojektowany by mieszkańcy i turyści korzystali ze terenów atrakcyjnych krajobrazowo oraz krajoznawczo, bezpiecznych i wygodnych. Zakładany przebieg szlaku głównego /pętli/ oparty został o oś Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, w związku z tym całość Mazurskiej Pętli liczyć będzie około 300 km i przebiegać przez miejscowości: Węgorzewo – Ogonki – Pozezdrze- Pierkunowo – Giżycko – Wilkasy – Kanał Kula – Rydzewo – Cierzpięty – Okartowo – Karwik – Pisz – Wiartel – Krzyże – Ruciane Nida – Iznota – Mikołajki – Stare Sady – Jora Wielka –Notyst– Ryn/Pętla Mrągowska: Jora Wielka – Użranki. Wokół głównych miejscowości szlaku zostaną oznakowane lokalne trasy rowerowe, których długość wyniesie łącznie ok. 500 km. Mają one promować walory przyrodnicze i kulturowe poszczególnych terenów i wzbogacać atrakcje głównego szlaku.

 

Zarządzenie Burmistrza Giżycka nr 471/2014 z dnia 10.09.2014 r. na podstawie §3 ust. 1 lit. B i ust. 5 oraz §4 uchwały nr XLIII/53/2014 Rady Miejskiej w Giżycku z dnia 25 czerwca 2014r. w sprawie określenia szczegółowych zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych (Dz. Urz. Woj. Warmińsko- Mazurskiego z 2014r. poz. 2751)

Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS