strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
niedziela, 18 sierpnia 2019   pogoda

Aktualności

SMS-owe głosowanie na Mazury w konkursie na "7 Nowych Cudów Natury"

05 maja 2010
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

Mazury Cud Natury
SMS-owe głosowanie na Mazury w konkursie „New7Wonders of Nature”

 

Krainę Wielkich Jezior Mazurskich  – polskiego kandydata w światowym konkursie na 7 Nowych Cudów Natury –  można wesprzeć za pomocą SMS-a.

 

Mazury, jako jedyny polski kandydat w plebiscycie szwajcarskiej Fundacji „New7Wonders”, ubiegają się o miano 7. Cudu Natury razem z 27 innymi finalistami konkursu.

 

Aby zagłosować na Mazury wystarczy wysłać SMS-a na numer 7155 wpisując w treści: Mazury (zapisane wielkimi lub małymi literami). Koszt SMS-a wynosi 1 zł netto (całkowity koszt to 1,22 zł).Sms-owe głosowanie ruszyło od końca kwietnia 2010 roku.

 

Głosowanie ma 3 główne zalety:
  • jest bardzo szybkie (wystarczy kilka sekund),
  • głosuje się tylko i wyłącznie na Mazury (w głosowaniu internetowym trzeba oddać głos jednocześnie na 7 finalistów) oraz
  • można głosować bez ograniczeń, nawet z jednego telefonu.

 

O nowej możliwości głosowania sms-owego informowaliśmy w Giżycku podczas Wielkiego Otwarcia Sezonu 2 maja 2010. Promowaliśmy również sam konkurs i Krainę Wielkich Jezior Mazurskich. W specjalnie przygotowanym stoisku promocyjnym, którego premierowa prezentacja również nastąpiła podczas imprezy, można było bezpośrednio zagłosować na Mazury przez internet.

 

Oddawanie głosu na Mazury jest możliwe jedynie w kraju danego finalisty (w przypadku Mazur – Polski). Obsługę techniczną nad systemem objęła w Polsce firma „Avantis”, która została wybrana wyłącznie i bezpośrednio przez Fundację „New7Wonders”.

 

Wszelkie zyski z obsługi serwisu pobiera powyższa firma, a niewielką część Fundacja „New7Wonders” na rzecz prowadzonej kampanii celów statutowych. System SMS-owy uruchomili niedawno inni finaliści IZRAEL/JORDANIA/PALESTYNA (Morze Martwe) i ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE (Wyspa Bu Tinah).

Dotychczas swoje poparcie dla finalisty można było okazać dwojako (są to nadal aktualne sposoby głosowania).

Po pierwsze przez wypełnienie internetowego formularza na stronie internetowej www.new7wonders.com. Ponieważ strona organizatora konkursu jest w języku angielskim, Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego – koordynator kampanii promującej polskiego kandydata – uruchomił serwis www.mazurycudnatury.org, gdzie znajdują się odnośniki do polskiej instrukcji głosowania oraz wiadomości związanych z prowadzonymi akcjami.


Drugi sposób polegał na wybraniu numeru telefonu +44 87 218 400 07 lub +44 20 334 709 01 i po usłyszeniu sygnału wpisaniu kody przyznanego Mazurom: 7719.

Aby ułatwić i upowszechnić głosowanie na finalistów, organizator konkursu dopuścił możliwość oddawania głosów przez SMS.

Ogłoszenie 7 Nowych Cudów Natury nastąpi 11 listopada 2011 roku.

 

ZACHĘCAMY DO GŁOSOWANIA INTERNETowego I SMSowego!

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS