strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
czwartek, 24 września 2020   pogoda
media

Biuletyn Informacyjny Burmistrza 2008

RUSZAJĄ KONKURSY GRANTOWE

Drodzy Państwo! Zimowa aura nas nie rozpieszcza, ale jest to dobry czas, aby energicznie zabrać się za przygotowywanie różnych przedsięwzięć, które pragniemy zrealizować w tym roku w Giżycku we współpracy z lokalnymi organizacjami pozarządowymi. W tegorocznym budżecie na taką współpracę zostały przeznaczone spore środki i właśnie ruszają konkursy, w ramach których dokonamy rozdziału owych pieniędzy na konkretne przedsięwzięcia.

 

Na współpracę w dziedzinie przedsięwzięć sportowych przeznaczyliśmy 200 tysięcy złotych, na zadania w zakresie opieki społecznej – 20 tys. zł, na profilaktykę zdrowotną – 50 tys. zł, zaś na przedsięwzięcia w dziedzinie szeroko pojętej kultury – 110 tys. zł. W niektórych przypadkach zadania, które chcemy dofinansować są wyraźnie skonkretyzowane. Tak np. ma się rzecz w dziedzinie kultury, gdzie konkurs dotyczy m.in. zorganizowania konferencji naukowej z okazji Roku Wojciecha Kętrzyńskiego. Konkurs dla organizacji pozarządowych jest już ogłoszony, można więc składać wnioski (poniżej szczegółowe informacje).

 

Przy wypełnianiu wniosków proszę o rzetelne podchodzenie do sugerowanych kwot dofinansowania. W przypadku zawyżonych i niemożliwych do zrealizowania kwot wnioski będą w całości odrzucane przez wyłonioną w UM komisję konkursową.

 

Innego typu konkursy zostały skierowane do nauczycieli miejskich szkół. 50 tysięcy złotych przeznaczyliśmy na realizację zajęć pozalekcyjnych dla młodzieży z giżyckich podstawówek i gimnazjów. Regulamin tych konkursów można znaleźć na stronie internetowej www.gizycko.pl (zakładka aktualności).

 

Ogłoszony został również konkurs na organizację Międzynarodowych Koncertów Organowych w Kościele Ewangelickim w latach 2008-2010. W tym konkursie mogą wziąć udział wszelkie zainteresowane podmioty – nie tylko organizacje pozarządowe.

 

Rozpoczęły się ferie szkolne – namawiam rodziców i młodzież do skorzystania z miejskiej oferty ich spędzenia, zamieszczonej na naszej stronie internetowej. Proszę też młodych ludzi o szczególną ostrożność – zwłaszcza o nie wchodzenie na kruchy z powodu aury lód.

 

Niezwykle udanym wydarzeniem ostatniego tygodnia był XVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebraliśmy w Giżycku blisko 30 tys. zł i nasze miasto wspaniale wypadło w relacjach telewizyjnych emitowanych na całą Polskę przez 2 Program TVP.

 

Burmistrz Giżycka – Jolanta Piotrowska

 

Wśród wielu atrakcji podczas XVI Finału WOŚP

na plaży miejskiej w Giżycku, były również „lodowe przejażdżki”

poduszkowcem Mazurskiego WOPR

 

 

Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS