strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
piątek, 10 lipca 2020   pogoda

Biuletyn Informacyjny Burmistrza 2008

SEZON BOGATY W IMPREZY

Drodzy Państwo! Zaczęło się lato, a wraz z nim cykl nieustających giżyckich imprez kulturalnych, sportowych i rozrywkowych. Chcę pokrótce zapoznać Państwa z tym, czego możemy oczekiwać pod tym względem w naszym mieście przez najbliższe dwa miesiące.

 

Po raz szesnasty już w dniach 17 – 19 lipca odbędzie się Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Morskiej – „Szanty w Giżycku”. W tym roku na przykład piątkowy koncert będzie jubileuszowym występem słynnego zespołu „Ryczące Dwudziestki”, do którego artyści zaprosili swoich przyjaciół. Nie zabraknie też innych znanych gwiazd szantowych. Drugim autorskim koncertem GCK będzie Mazurska Fiesta Jazzowa, odbywająca się w dniach 8 – 9 sierpnia. W tym roku wystąpią tacy artyści, jak na przykład Martyna Jakubowicz i Ivan Mladek z zespołem Banjo Band. Odbędą się również tradycyjne imprezy kabaretowe. 11 lipca Piotr Bałtroczyk poprowadzi Letni Turniej Kabaretowy, zaś 17 sierpnia wystąpi u nas ze swoim recitalem Kabaret Moralnego Niepokoju. Wszystkie te imprezy odbędą się w amfiteatrze Twierdzy Boyen. Tutaj też tradycyjnie w dniach 1 – 2 sierpnia odbędzie się Mazurski Festiwal Hip-Hopowy, który urósł do rangi największej tego typu imprezy w Polsce, oraz Międzynarodowy Zlot Motocyklowy, mam nadzieję, iż z nieodzowną paradą ulicami miasta. Wiele imprez koncertowych zorganizują w Giżycku zewnętrzne instytucje i agencje. W ramach „Lata z Radiem” 12 lipca wystąpią między innymi zespół „Bajm” i Robert Janowski, zaś 27 lipca będziemy mogli zobaczyć i posłuchać „FEEL-a”. Dla koneserów muzyki poważnej, jak zwykle gratką będą niedzielne koncerty Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w kościele ewangelickim.

 

Praktycznie co tydzień będą w Giżycku organizowane regaty, a ukoronowaniem naszej „stołeczności” w sportach wodnych będzie  Giżycki Tydzień Żeglarski, podczas którego rozegranych zostanie wiele regat, w tym – Eliminacje Pucharu Polski Jachtów Kabinowych, Eliminacje Pucharu Europy w klasie Micro i Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych.

 

Szczególną uwagę zwracamy na promocję miasta w mediach. W ramach umów z telewizją TVN wozy transmisyjne zagoszczą w naszym mieście w ramach „Projektu Plaża”, który już jest realizowany (na Mazurach uczestniczy w nim tylko Giżycko), zaś obraz z kamery przy wylocie kanału Łuczańskiego na Niegocin będzie przekazywany w TVN (również w TVN Meteo). Stałe materiały  z Giżycka  przekazuje już na swoja antenę Superstacja. Pozostanie tu przez trzy tygodnie. Pojawimy się także w TVP 3 oraz na falach Programu I PR, Radia Olsztyn i warszawskiego „Radia Dla Ciebie”. Wypada tylko życzyć sobie, aby pogoda była udana i słońce dopisało nam przez całe lato.

 

Bardzo dziękuję za zaproszenia na wszystkie uroczystości, spotkania i imprezy, które odbyły się w ostatnim tygodniu w Giżycku. Szczególne podziękowania składam tym, którzy przyczynili się organizacyjnie do przeprowadzenia IX edycji Regat Rząd – Samorząd.

 

Burmistrz Giżycka

Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS