Short track | Relacja z Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych

W czwarty weekend października (22-24.10) na naszym rodzimym lodowisku odbyła się druga edycja Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych współorganizowana przez UKS Short Track MOSiR Giżycko.

W zawodach wystartowało ogółem 173 zawodników z 14 klubów z Polski i jeden z Kanady. W oficjalnym otwarciu uczestniczył prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Rafał Tataruch, który wręczył nagrody i  wyróżnienia dla trenerów i ludzi zasłużonych dla rozwoju łyżwiarstwa szybkiego w Giżycku. Swoją obecnością uświetnili zawody także burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz, zastępca burmistrza Cezary Piórkowski i dyrektor biura PZŁS Rafał Grążawski.

17 zawodników UKS Short Track MOSiR Giżycko startowało we wszystkich kategoriach wiekowych. Dla niektórych z nich były to pierwsze zawody w życiu. Staś Piątek (6 lat) startował ze starszymi kolegami i zaliczył swoje pierwsze życiówki przy wielkim dopingu zarówno publiczności jak również swoich „rywali” z toru. W tej samej kategorii startowała również Julia Uszyłło i zdobywając jeden srebrny medal, zajęła w wieloboju 3. miejsce. W kategorii Juniorek E startowała również po raz pierwszy Jagoda Borkowska i pomimo upadku potrafiła się podnieść i startować na następnych dystansach. Pięknie wyglądała dekoracja tej kategorii na dystansie 222 m, gdzie pierwsze trzy miejsca zajęły dziewczynki z Giżycka: Julka Wawer, Zosia Piątek i Ania Słowikowska.

Ogółem w wieloboju tej kategorii wiekowej (Juniorek E), Julka Wawer zdobywając dwa złote i jeden srebrny medal, zajęła 1. miejsce, druga była Zosia Piątek z jednym srebrnym i jednym brązowym medalem. Ania Słowikowska zajęła w tej klasyfikacji 5. miejsce z jednym brązowym medalem. Na 13. miejscu skończyła zawody Judyta Sakowicz. W kategorii Junior D startowała Milena Sakowicz, Norbert Rusiniak , Janek Lubecki i Łukasz Piątek. Starty ze zmiennym szczęściem owocowały 13. miejscem Mileny, 16. miejscem Norberta i 24. Janka i 3. miejscem Łukasza który zdobył dwa medale, srebrny i brązowy.

Starsze kategorie wiekowe rywalizowały w sobotę i niedzielę . Wielkiego pecha w finałowych startach miała Michalina Wawer (Juniorka C) zajęła 2 miejsce w finale 1500m i zdobyła srebro, ale na pozostałych dystansach zarówno w półfinałach na 500m jak również w finale na 1000m zaliczyła upadki i ostatecznie zawody zakończyła na 4. miejscu. Kaja Kisielewska została sklasyfikowana na 10. miejscu w wieloboju. W tej kategorii (Junior C ) startowali również Jakub Nowak i Filip Sztafa. Jakub po naprawdę pasjonującej walce ogółem zajął 6. miejsce w wieloboju. Filip miał wielkiego pecha i po pierwszym dniu zawodów z przyczyn zdrowotnych i już nie mógł w niedzielę startować. W najstarszej startującej kategorii wiekowej startowała Weronika Biller , po nieudanym starcie na 1500m, zajęła 3. miejsce w finale C na 500m i 4. w finale C na 1000m. W tej kategorii startował też Olek Sakowicz i podobnie jak Michalina, mając dużego pecha, zakończył zawody ogółem na 7. miejscu.

Startowały też sztafety mix i tak sztafeta młodszych kategorii z udziałem Mileny Sakowicz, Zofii Piątek, Norberta Rusiniaka i Łukasza Piątka, zajęła ogółem 3. miejsce. W sztafecie Junior C nasza sztafeta: Kaja Kisielewska, Michalina Wawer, Filip Sztafa i Jakub Nowak, zajęła 1 miejsce. W najstarszej kategorii wystawiono sztafetę wojewódzką w składzie której startowała Weronika Biller i Olek Sakowicz. Sztafeta ta zajęła 3. miejsce. Pomimo zaliczonych upadków zwłaszcza w biegach półfinałowych i finałowych, dorobek naszych zawodników to: 2 złote, 5 srebrnych i 3 brązowe medale. Podziękowania należą się dla rodziców jako organizatorów tych zawodów, dla kierownictwa i personelu lodowiska, dla Gminy Miejskiej Giżycko jak również wszystkich sponsorów i ludzi dobrej woli, dzięki którym ta impreza sportowa mogła się odbyć. Teraz przygotowania do zawodów w Elblągu. Partnerem głównym zawodów była Grupa PGE.

short track zawody rankingowe w Giżyckushort track zawody rankingowe w Giżyckushort track zawody rankingowe w Giżyckushort track zawody rankingowe w Giżyckushort track zawody rankingowe w Giżyckushort track zawody rankingowe w Giżyckushort track zawody rankingowe w Giżyckushort track zawody rankingowe w Giżyckushort track zawody rankingowe w Giżyckushort track zawody rankingowe w Giżyckushort track zawody rankingowe w Giżyckushort track zawody rankingowe w Giżycku

Zdjęcia i informacje: UKS Short Track MOSiR Giżycko