Śpiewamy mazurskich poetów | Warsztaty z Moniką Wierzbicką

Śpiewamy mazurskich poetów 

Warsztat oddechowo-wokalny z Moniką Wierzbicką

 

Podobno śpiewać każdy może, a muzyka daje radość i wewnętrzny spokój. Kto nie wierzy, na pewno zmieni zdanie po spotkaniu z Moniką Wierzbicką, pełną pozytywnej energii artystką pochodzącą z Giżycka, realizatorką przedsięwzięcie Głos Dawnych Mazurów.

 

Monika Wierzbicka odwiedziła Giżycko, by wraz ze studentami Giżyckiego Uniwersytetu III Wieku działającego przy Centrum Profilaktyki i Integracji Społecznej przeprowadzić warsztaty oddechowo-wokalne. Według Pani Moniki, warsztaty są dla każdego, bo nawet jeśli ktoś twierdzi, że śpiewać nie lubi, bądź nie potrafi, to na pewno potrafi oddychać. A dzięki odpowiednim ćwiczeniom ten oddech usprawni i zdobędzie nad nim kontrolę. 

 

Urodziłam się w Giżycku i jestem giżycczanką więc to spotkanie jest dla mnie wyjątkowe, bo spotykam się z osobami, które tak jak ja są stąd - ciepło rozpoczęła dzisiejsze spotkanie Monika Wierzbicka.

 

Na uczestników, poza ciekawie opowiedzianą historią o mazurskich poetach, czekały ćwiczenia z regulacji oddechu, gry i zabawy w kręgu, a na koniec nauka i wspólne wykonanie jednej z mazurskich pieśni. 

 

Monika Wierzbicka o pieśniach mazurskich.