21 lutego 2014 roku (piątek) godz. 12.00
Hala sportowa COS Ośrodek Przygotowań Olimpijskich
„SPORTOWE GIŻYCKO” pod takim hasłem odbędzie się spotkanie z giżycką młodzieżą w piątek 21 lutego o godz. 12.00 w hali sportowej COS Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Giżycku.
fot. tomaszkarolski.pl
Trwają zimowe igrzyska olimpijskie, sportowej rywalizacji towarzyszą cały czas emocje, cieszymy się z sukcesów Polaków, Justyny Kowalczyk, Kamila Stocha, Zbyszka Bródki. Sukcesy sportowe okupione są jednak codzienną, ciężką pracą, treningami, wieloma wyrzeczeniami, szkoleniem od najmłodszych lat. Niezwykle ważne jest właśnie zaszczepienie w młodym człowieku idei sportu już na samym początku i tworzenie szans na rozwijanie pasji.
Giżycko od wielu lat pielęgnuje sportowe tradycje. Jesteśmy miastem sportu, mamy zdolnych zawodników, odnoszących sukcesy w różnych dyscyplinach sportowych na zawodach w kraju i za granicą, giżyckie szkoły zajmują czołowe miejsca w rywalizacji sportowej województwa, mamy dobrych szkoleniowców, wielu zaangażowanych w rozwój swoich dzieci rodziców, cały czas rozwijającą się bazę sportową, w tym jedyne w regionie kryte lodowisko. Wspieramy giżycki sport różnymi działaniami, grantami, stypendiami, dorocznymi nagrodami dla najlepszych sportowców i trenerów, zakupem sprzętu, promowaniem aktywnego trybu życia, organizowaniem zajęć pozalekcyjnych, licznych zawodów sportowych i imprez rekreacyjnych. W naszych szkołach od lat funkcjonują też klasy sportowe o różnych profilach.
W Giżycku mamy jeden z sześciu w Polsce Ośrodków Przygotowań Olimpijskich. Na zgrupowania przyjeżdżają kadry narodowe różnych dyscyplin, które w Centralnym Ośrodku Sportu Ośrodku Przygotowań Olimpijskich mają świetne warunki do trenowania i odnowy biologicznej. W hali sportowej COS OPO mieści się galeria „Ścieżka Olimpijska”, przekazana przez Polski Komitet Olimpijski, która towarzyszyła organizowanemu w roku ubiegłym XXII Światowemu Polonijnemu Sejmikowi Olimpijskiemu PKOl. Nasi uczniowie będą mieli okazję w ramach piątkowego spotkania obejrzeć fotogramy z Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie ‘2012, Zimowych Igrzysk w Vancouver ‘2010 ze zdjęciami wszystkich medalistów oraz wystawę historyczną „Wiek Sportu Polonijnego”, dedykowaną światowej polonii olimpijskiej, która co roku spotyka się w innym miejscu w Polsce, a w roku ubiegłym gościła w Giżycku. Opowiemy o sportowych sukcesach giżyckich uczniów, zilustrowanych w formie prezentacji multimedialnej, zaprezentowany zostanie pokazowy trening sportowy siatkarzy, szczypiornistów i łyżwiarzy, ogłosimy też regulamin konkursu na najlepszego nauczyciela WF-u.
Burmistrz Giżycka Jolanta Piotrowska podczas spotkania z uczniami przedstawi ideę i ogłosi REGULAMIN konkursu na najlepszego nauczyciela WF-u „NAUCZYCIEL WUEFISTA ROKU 2014”. Giżycki plebiscyt jest jednym z naszych działań wpisujących się w akcję „Stop zwolnieniem z w-f”, zainicjowaną przez Ministerstwo Sportu. W ramach konkursu wyłoniony zostanie najlepszy zdaniem giżyckich uczniów i kolegów nauczycieli, nauczyciel wychowania fizycznego. Każda szkoła może zgłosić maksymalnie dwie kandydatury – jedną wytypowaną przez Radę Pedagogiczną i jedną przez Samorząd Uczniowski. Zgłoszenia dokonuje dyrektor szkoły. Spośród nominowanych kandydatów jury wybierze Wuefistę Roku 2014 oraz przyzna dwa wyróżnienia. Konkurs rozstrzygnięty zostanie na koniec roku szkolnego 2013/2014 przez specjalną kapitułę, a najlepszy nauczyciel wf-u w Giżycku otrzyma tytułu Wuefisty Roku 2014 i nagrodę finansową Burmistrza (nauczyciele z wyróżnieniami otrzymają nagrody rzeczowe). Lista nominowanych uczestników, dane laureata oraz wyróżnionych zostaną podane w biuletynie informacyjnym Burmistrza Giżycka na łamach Gazety Giżyckiej, w Radiu Zet Gold i na stronie oficjalnej miasta gizycko.pl.
Na piątkowe spotkanie w Giżycku zaproszona została Pani Anna Wasilewska członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Pan Ireneusz Nawara Honorowy Prezes Polskiego Związku Gimnastycznego, jeden z najbardziej utytułowanych sportowców z Giżycka, komentator sportowych transmisji telewizyjnych m.in. ze zmagań gimnastycznych na Igrzyskach Olimpijskich, dawniej członek kadry narodowej w gimnastyce sportowej, 16-krotny mistrz Polski w różnych kategoriach wiekowych, trener kadry narodowej gimnastyków, dyrektor sportowy i prezes Polskiego Związku Gimnastycznego). Obecna będzie dyrektor COS OPO Emilia Kaczmarek, dyrektorzy szkół, nauczyciele W-f, dzieci i młodzież.
Oprócz ogłoszenia konkursu, zaprezentowana zostanie próbka treningów sportowych: piłka siatkowa w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. I Dywizji Piechoty (zajęcia prowadzone przez Iwonę Kochanowską), piłka ręczna – klasa sportowa z Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II (pod kierunkiem Marty Grzeszczyk) i łyżwiarze szybcy z pokazem na desce Heidena (młodzież trenowana w Mazurskim Centrum sportów Lodowych przez Jolantę Maksymiuk, prowadzącą jednocześnie nasze piątkowe spotkanie, która powie również o osiągnięciach młodych zawodników na krajowych zawodach). Uczniowie I klasy Szkoły Podstawowej nr 7 im. Janusza Korczaka dadzą pokaz tańca sportowego (pierwsza w Giżycku sportowa klasa taneczna w naszym mieście prowadzona od września pod kierunkiem instruktora tańca towarzyskiego Mariusza Korzeba). Zobaczymy też taniec nowoczesny w wykonaniu gimnazjalistów III klasy z Zespołu Szkół nr 1 im. M. Kopernika (program przygotowany pod kierunkiem instruktora tańca towarzyskiego Mariusza Korzeba w ramach projektu koordynowanego przez Ewę Ładną wychowawcę klasy, nauczyciela matematyki, a jednocześnie miłośniczkę tańca. To obowiązkowy dla gimnazjalistów projekt polegający na pracy zespołowej).
Z harmonogramu konkursu I edycja 2014: 21 lutego ogłoszenia regulaminu konkursu, do 31 maja składanie wniosków, do 1o czerwca nominacja kandydatów przez jury (w czteroosobowym składzie: burmistrz i sekretarz miasta oraz po jednym przedstawicielu MZOSiP i MOSiR), do 15 czerwca wybór laureata i wyróżnionych nauczycieli, 27 czerwca uroczyste wręczenie nagrody i wyróżnień.
W wyborze najlepszego giżyckiego wuefisty ważne będą osiągnięcia nauczyciela jako animatora sportu i rekreacji, umiejętność zaszczepienia i rozwijania zainteresowań sportem, prowadzenie lekcji atrakcyjnie, w dobrej atmosferze, organizowanie dodatkowych zajęć sportowych, wspólny i aktywny udział nauczyciela w lekcji, organizowanie i prowadzenie m.in. w ramach wolontariatu atrakcyjnych treningów, zawodów i zajęć pozalekcyjnych, wykraczających poza sztampowe działania nauczycieli prowadzone w czterech ścianach sali gimnastycznej, organizowanie wyjazdów feryjnych i wakacyjnych, imprez sportowych oraz wycieczek, udział w zawodach sportowych i sukcesy osiągane przez uczniów, wysoka kultura osobista i sprawność fizyczna, propagowanie kulturalnego odbioru widowisk sportowych i zachęcanie do takiego odbioru uczniów, współpraca w zakresie szeroko rozumianej kultury fizycznej z rodzicami, ze środowiskiem lokalnym, klubami sportowymi i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Giżycku, a także doradztwo i pomoc w organizacji różnych form aktywności fizycznej dzieci i dorosłych i praca na rzecz lokalnego środowiska.
O serwisie | | | Rejestracja | | | Logowanie | | | Aktualności | | | Nasze miasto | | | Kontakt z nami | | | Deklaracja dostępności |