strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
poniedziałek, 13 lipca 2020   pogoda
media

Kalendarz imprez

Imprezy z dnia 14 października 2014

SPOTKANIE Z AKTORAMI filmu „Miasto 44”
2014.10.14
Giżyckie Centrum Kultury
Wystawa fotografii "W obiektywie: porozumienie bez granic”
2014.09.27
Port Ekomarina Giżycko Mała Galeria
Film "Miasto 44"
2014.10.13
Giżyckie Centrum Kultury
Spotkanie z historią "Z oblężonej Twierdzy Boyen wspomnienia..."
2014.10.14
Caffe Crema
Wystawa zdjęć z filmu „Miasto 44”
2014.10.02
Port Ekomarina Giżycko

SPOTKANIE Z AKTORAMI filmu „Miasto 44”

08 października 2014
dodał(a): UM Gosia
Termin od:2014-10-14
Termin do:2014-10-14
Organizator:Orange Polska i Giżyckie Centrum Kultury
Miejsce:Giżyckie Centrum Kultury
Telefon:87 428 43 26
E-mail:info@gizyckiecentrumkultury.pl
Www:www.gizyckiecentrumkultury.pl

Spotkanie z aktorami filmu „Miasto 44”


14 października 2014 (wtorek) godz. 16.30
Giżyckie Centrum Kultury


14 października o godzinie 16.30 w Giżyckim Centrum Kultury odbędzie się wyjątkowe spotkanie z aktorami filmu „Miasto 44”. Specjalnie dla mieszkańców Giżycka i okolic, przyjadą i podzielą się swoimi historiami  odtwórcy głównych ról przejmującego obrazu w reżyserii Jana Komasy.Zofia Wichłacz, filmowa Biedronka zdobywczyni nagrody za główną rolę kobiecą na 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni.  Młodziutka aktorka, tegoroczna maturzystka, dla której udział w superprodukcji Jana Komasy był debiutem na dużym ekranie, podbiła już serca widzów i krytyków filmowych. Odbierając statuetkę na 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni, Zofia Wichłacz została najmłodszą aktorką w historii tego prestiżowego wydarzenia, wyróżnioną za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą. Młodziutka debiutantka zdobywając Złote Lwy mając zaledwie 19 lat, poprawiła wyczyn dotychczasowej rekordzistki Magdaleny Cieleckiej, uhonorowanej nagrodą w wieku 23 lat za rolę w filmie "Pokuszenie". Mimo młodego wieku gościła w 2011 roku w filmie „Głęboka Woda”. Zagrała również Melę w spektaklu Telewizji Polskiej „Moralność Pani Dulskiej”.


Karolina Staniec, w filmie „Miasto 44” wcieliła się w rolę Beaty. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. W tym roku zagrała również w serialu telewizyjnym „Sama Słodycz”.


Maurycy Popiel, filmowy Góral, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, występujący od 2012 roku w krakowskim Teatrze Bagatela.  Występował w serialach „Czas Honoru”, „2XL” czy „M jak Miłość”. Na swoim koncie ma również udział w filmie „Mała Matura 1947”.


Filip Gurłacz, filmowy Rogal Absolwent Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej w Warszawie. Występował gościnnie w serialach „2XL” oraz „Komisarz Alex”.


Spotkanie będzie niepowtarzalną okazją aby poznać filmowych bohaterów oraz porozmawiać o kulisach powstawania filmu i pracy na planie. Tuż po spotkaniu widzowie będą mogli obejrzeć ostatni z 6 przewidzianych w Giżycku seansów filmu „Miasto 44”.
Przypominamy również,  że w Porcie Ekomarina Giżycko do 15 października można obejrzeć plenerową wystawę zdjęć „Miasto 44”, a projekcja filmu już 13 i 14 października w Giżyckim Centrum Kultury.


Na spotkanie zaprasza
koproducent filmu Orange Polska oraz Giżyckie Centrum Kultury


Fot. www.miasto44.pl, www.facebook.com/miasto44


„Miasto 44” to jedna z najbardziej oczekiwanych i największych polskich produkcji ostatnich lat. Obraz Jana Komasy, twórcy wielokrotnie nagrodzonego kinowego przeboju „Sala samobójców”, to film o miłości, młodości, odwadze i poświęceniu, rozgrywający się w czasie Powstania Warszawskiego. „Miasto 44” jest projektem filmowym o niespotykanym w Polsce rozmachu scenograficznym, kostiumowym i wizualnym. Konsultantem do spraw efektów specjalnych był wybitny hollywoodzki specjalista Richard Bain, który wcześniej współpracował z takimi wizjonerami kina, jak Christopher Nolan, Peter Jackson oraz Terry Gilliam i ma w dorobku efekty do światowych hitów, między innymi: „Casino Royale”, „Incepcji”, „King Konga” i „Nędzników”. Przez plan przewinęło się ponad 3 000 statystów. Budową imponujących dekoracji zajęło się 10 odrębnych ekip, które do zainscenizowania zniszczonego miasta użyły 5 000 ton gruzu. Obsada została wybrana w serii ogólnopolskich castingów, w których wzięło udział ponad 7 000 osób.

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS