strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
czwartek, 21 stycznia 2021   pogoda

Aktualności

Sprawozdanie ze spotkania z mieszkańcami i służbami porządkowymi - konsultacje w sprawie rozwoju monitoringu

26 października 2016
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

10 października 2016 r. w ramach konsultacji społecznych w sprawie rozwoju monitoringu wizyjnego w Giżycku, odbyło się otwarte spotkanie z mieszkańcami i służbami porządkowymi. Spotkanie zostało zorganizowane w celu omówienia wyników ankiety przeprowadzonej w terminie 12-23 września 2016 r. oraz umożliwienia swobodnej wypowiedzi mieszkańców oraz służb porządkowych dotyczących rozwoju monitoringu wizyjnego (Wyniki ankiet dostępne tutaj…).

 

Poniżej przedstawiamy sprawozdanie ze spotkania
Dokument do pobrania rownież w postaci pliku .pdf

 1. Przedmiot spotkania

Przedmiotem spotkania było:

 • Przedstawienie zebranym wyników ankiet przeprowadzonej w ramach konsultacji społecznych.
 • Możliwość swobodnej dyskusji dotyczącej przedmiotu spotkania.
 • Zadawanie pytań osobom odpowiedzialnym za przeprowadzenie konsultacji oraz służbom porządkowym.
 • Umożliwienie przedstawienia własnego stanowiska służb porządkowych w odniesieniu do omawianych zagadnień.

 1. Cel spotkania

Celem spotkania było zrealizowanie całego zakresu przeprowadzenia konsultacji społecznych w sprawie rozwoju monitoringu wizyjnego miasta, a w szczególności wysłuchanie głosu osób zainteresowanych w tej sprawie. Bezpośrednia rozmowa mieszkańców z przedstawicielami urzędu miejskiego, osób sprawujących nadzór nad monitoringiem miejskim oraz przedstawicieli służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo mieszkańców jest okazją do szerszego przedstawienia stanowisk wszystkich stron spotkania.

 1. Podstawa prawna spotkania i konsultacji społecznych

Spotkanie, jak również cały przebieg konsultacji społecznych w tej sprawie zostało przeprowadzone na podstawie:

 • Zarządzenia nr 260/2016 Burmistrza Miasta Giżycka z dnia 08 lipca 2016 r w sprawie przeprowadzania konsultacji społecznych.

 1. Przebieg spotkania

Spotkanie odbyło się w dniu 10 października 2016 r. o godzinie 17.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Giżycku. Informacja o spotkaniu została zamieszczona na stronie internetowej mojegizycko.pl, profilu FB Straży Miejskiej, jak również na banerach i plakatach wnioskodawcy przeprowadzenia konsultacji. Na spotkaniu obecni byli:

 • Pan Łukasz Zakrzewski – Radny Miejski, wnioskodawca przeprowadzenia konsultacji
 • Pan Wojciech K. Iwaszkiewicz – Burmistrz Giżycka
 • Pan Cezary Piórkowski – Radny Miejski
 • Pan Paweł Grzeszczak – Radny Miejski
 • Maciej Ambroziak – Komendant Straży Miejskiej
 • asp. Tadeusz Dowgiałło – Komenda Powiatowa Policji w Giżycku
 • Daniel Romańczyk – Komenda Powiatowa Policji w Giżycku
 • dwóch przedstawicieli mediów lokalnych

Podczas spotkania – na podstawie złożonych przez mieszkańców ankiet – zaprezentowano zebranym wyniki konsultacji (sprawozdanie w załączeniu). Przedstawiono również ogólne zasady działania monitoringu wizyjnego w mieście, jak również wstępne założenia dotyczące jego modernizacji. Na prośbę Radnego Łukasza Zakrzewskiego szerzej omówiono ewentualne możliwości montażu kamer na wskazanych w ankietach obszarach. Do dyskusji tej włączyli się przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Giżycku, którzy wyrazili swoje zdanie na temat potrzeb lub ich braku montażu kamer w niektórych obszarach wskazywanych w ankietach. Jako punkt wyjściowy przyjęli funkcjonującą już Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, na platformę której wszyscy mieszkańcy mogą zgłaszać miejsca, jakie uważają za niebezpieczne.

 1. Materiały informacyjne udostępnione podczas spotkania

Opracowane na podstawie ankiet dane oraz dane z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 1. Uwagi i wnioski z podsumowaniem

Wnioskodawca przeprowadzenia konsultacji poprosił o opublikowanie na stronie internetowej miasta graficznej prezentacji zawierającej wyniki konsultacji oraz o opinię policji dotyczącą ewentualnego pokrywania się obszarów zgłoszonych do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa ze wskazanymi przez uczestników ankiety do objęcia monitoringiem

 1. Protesty

Podczas dyskusji Pan Łukasz Zakrzewski krytycznie odniósł się do niskiej frekwencji na spotkaniu, jak również znikomej liczby złożonych ankiet (łącznie 28). Według Radnego – treść przygotowanej ankiety (brak m.in. pytania o rodzaj i parametry techniczne kamer, jakie mieszkańcy chcieliby, aby zostały zamontowane) również budzi zastrzeżenia.

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS