strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
sobota, 4 lipca 2020   pogoda
media

Kalendarz imprez

Imprezy z dnia 19 września 2008

Dom wielu mieszkań-Europa w drodze do włączania
2008.09.14
Urząd Miejski w Giżycku sala konferencyjna
Szkolenie żeglarskie osób niepełnosprawnych V turnus
2008.09.08
MCŻiTW Almatur jez. Kisajno
V Puchar Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych – IV edycja
2008.09.19
MCŻiTW Almatur jez. Kisajno
Sprzątanie Świata - Polska
2008.09.19
Giżycko
Pokaz Filmów - Future Shorts Wydanie Festiwalowe Lato 2008
2008.09.19
Giżyckie Centrum Kultury
Bezpłatne badania MAMMOGRAFICZNE
2008.09.15
plac Piłsudskiego
Wernisaż wystawy "kolorowe Giżycko czarno białe"
2008.08.14
Galeria Stacja Giżycko (dworzec PKP)

Sprzątanie Świata - Polska

08 września 2008
dodał(a): UM Gosia
Termin od:2008-09-19
Termin do:2008-09-21
Organizator:Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich
Miejsce:Giżycko
Telefon:087 428 04 13
E-mail:fowjm@ol.home.pl
Www:www.jeziora.com.pl
Jubileuszowa 15. Akcja "Sprzątanie Świata - Polska"
19-21 września 2008 - Posprzątajmy polskie lasy!


Plakat

Mieszkańcy Regionu Wielkich Jezior Mazurskich oraz licznie odwiedzający nas turyści,

Już wkrótce w trzeci weekend września planowana jest w naszym Regionie polska edycja Akcji Sprzątania Świata "Clean up the world". Weźmiemy w niej udział już po raz piętnasty. W tym roku chcielibyśmy szczególnie zachęcić do sprzątania naszych lasów. Są one jednym z największych skarbów przyrody w naszym kraju i Regionie, z którym stykamy się praktycznie każdego dnia. Lasy są nie tylko ostoją roślin i zwierząt, ale szczególnie w obecnych czasach mogą skutecznie przeciwdziałać zmianom klimatycznym. Las pochłania dwutlenek węgla oraz inne szkodliwe substancje, produkuje tlen, stabilizuje wilgotność powietrza, chroni przed szkodliwym wpływem przemysłu, osłania gleby i wody, magazynuje wodę opadową i zmniejsza siłę wiatrów (w tym tornad, huraganów). Las wymaga troski ze strony nas wszystkich, gdyż wszyscy korzystamy z jego dobrodziejstw. Dlatego też mottem przewodnim tegorocznej Akcji "Sprzątania Świata - Polska" jest hasło: "Posprzątajmy polskie lasy!".

Nasza Fundacja jako wieloletni już koordynator imprezy w Regionie Wielkich Jezior Mazurskich serdecznie zaprasza mieszkańców Regionu jak również turystów do udziału w sprzątaniu.

Uczestnicy Akcji z Giżycka i najbliższych okolic (szczególnie placówki oświatowe) proszeni są o kontakt z Fundacją w celu ustalenia terenu do sprzątania jak również w przypadku potrzeby zaopatrzenia w worki na śmieci i rękawice ochronne.

Tereny Giżycka i okolic zarezerwowane do sprzątania:
- Park przy ul. Moniuszki oraz droga na Wzgórze św. Brunona (ul. Lotnicza) wraz z terenem wokół - Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Giżycku
- Teren wzdłuż ul. Lotniczej od Wzgórza św. Brunona do Kanału Niegocińskiego (Wilkaskiego) - Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Giżycku.

Gorąco apelujemy do wszystkich uczestników sprzątania o pozostawianie zebranych śmieci wyłącznie w pojemnikach do tego przeznaczonych. Cóż, że wokół będzie czysto, kiedy pozostawione ze śmieciami worki będą szpeciły otoczenie.

Również w tym roku prosimy sprzątających o składanie do 13 października br. sprawozdań z Akcji (formularz sprawozdania do pobrania na stronie FWJM).

Serdecznie zapraszamy!
-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS