strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
czwartek, 21 stycznia 2021   pogoda

Aktualności

Strategia Krainy Wielkich Jezior Mazurskich do roku 2020 przekazana Marszałkowi

02 kwietnia 2014
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

Samorządy skupione wokół idei rozwoju i promocji Krainy Wielkich Jezior Mazurskich stworzyły dokument "Wielkie Jeziora Mazurskie 2020 – strategia", który ma ułatwić przygotowanie, a potem realizację wspólnych ponadlokalnych przedsięwzięć w oparciu o pojawiające się możliwości wsparcia zewnętrznego oraz zasoby własne.

 

"WIELKIE JEZIORA MAZURSKIE 2020 – STRATEGIA" .pdf do pobrania

 

 
Samorządowcy przekazali Strategię Krainy Wielkich Jezior
na ręce Marszałka Województwa Jacka Protasa 31 marca w Olsztynie

 

Strategię opracowało 12 mazurskich samorządów miasto Giżycko i gmina wiejska Giżycko, Mrągowo i gmina wiejska Mrągowo, Ryn, Orzysz, Pisz, Ruciane-Nida, Węgorzewo, Mikołajki (koordynator prac nad dokumentem), Miłki, Pozezdrze, w ścisłej współpracy również z powiatem giżyckim.

 

W dokumencie uwzględnione zostały uwagi, które mogli wnieść sami mieszkańcy, organizacje pozarządowe, firmy i instytucje w ramach konsultacji społecznych prowadzonych w tym roku równolegle we wszystkich miejscowościach.

 

Burmistrz Giżycka Jolanta Piotrowska: "Mazurskie samorządy podjęły decyzję o zjednoczeniu się i wspólnym działaniu, by wspólnie określić priorytetowe zadania i silniejszą ręką sięgnąć po wsparcie z funduszy zewnętrznych. W dzisiejszych czasach jest to po prostu niezbędne, trzeba zawiązywać partnerstwa (...)"

 

Wśród wielu ciekawych przedsięwzięć  zawartych w strategii jest między innymi stworzenie infrastruktury popularyzującej naukę, prowadzącej działania z zakresu ekoedukacji oraz realizującej działania badawcze wspierające regionalne specjalizacje, którymi są ekonomia wody i żywność wysokiej jakości. W ramach przedsięwzięcia planowane jest utworzenie Mazurskiego Centrum Nauk o Środowisku w Rezerwacie Łuknajno, funkcjonującego w ramach istniejącej stacji badawczej Uniwersytetu Warszawskiego oraz Centrum Naukowo - Edukacyjnego „AquaMazury” w Giżycku więcej...

 

Polecamy również: informacja o partnerstwach gmin Krainy Wielkich Jezior Mazurskich

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS