strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
sobota, 6 czerwca 2020   pogoda

Aktualności

Super uzdolniona młodzież czeka na wsparcie finansowe mieszkańców, przedsiębiorców, aby wyjechać do USA

28 kwietnia 2016
dodał(a): UM Dawid Klukiewicz

Szanowni Mieszkańcy Giżycka.Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrego serca o pomoc w zbiórce funduszy na wyjazd
i udział w Global Finals 2016, dwóch giżyckich drużyn - "Iskierki" (Amelia Siemaszkiewicz, Lena Darska, Natasza Mikołajun, Maja Doroszkiewicz, Maja Stepajtis, Marta Chupka, Maja Łukasiewicz) i "Flyhigh" (Marta Świdzińska, Wojciech Piotrowski, Julia Dębicka, Aleksandra Niewiadomska, Olaf Oleksy, Mateusz Jeżewski, Aleksandra Poboża).

 

Zdobyły one w swojej kategorii wiekowej I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności, która odbyła się we Wrocławiu w dniach 1 - 3.04.2016 r.

 

Tegoroczny sukces oznacza, że drużyny wywalczyły sobie prawo i zaszczyt reprezentowania Polski podczas Światowej Olimpiady Kreatywności w Knoxville (USA) w dniach 25-28.05.2016 r. Z możliwości tej pragną skorzystać członkowie drużyny "Iskierki" i "Flyhigh". Ranga sukcesu jest tym większa, iż w zgodnej opinii ekspertów oceniających tegoroczne wyzwania drużyny te mają ogromną szansę na zajęcie czołowych miejsc w światowym championacie. Jest to dla nich nie tylko szansa na spełnienie marzeń, ale przede wszystkim okazja do sprawdzenia się w twórczym współzawodnictwie z rówieśnikami z całego świata i potwierdzenia swojej wartości.

 

Mentalnie zawodnicy drużyn są przygotowani, a ich programy dają realne szanse na bardzo dobry wynik. Przed nami i nimi jednak kolejne wyzwanie - zgromadzenie odpowiednich środków na wyjazd i udział w Global Finals 2016. Koszt udziału jednej osoby to około 7 000 złotych. Każda z drużyn liczy 7 uczniów i 1 trenera. W uporaniu się
z tym wyzwaniem muszą liczyć na pomoc rodziców i środowiska lokalnego.

 

Prosimy o wszelkie możliwe wsparcie, traktując to jako pewną lokatę w naszą wspólną przyszłość, a Ci młodzi, kreatywni ludzie nas z pewnością nie zawiodą. 

 

Z poważaniem

Burmistrz Giżycka - Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Trener drużyn - Joanna Kempa14 kwietnia 2016 r. odbyło się specjalne spotkanie Burmistrza Giżycka - Wojciecha Karola Iwaszkiewicza z zawodnikami drużyn i trenerką drużyn - Panią Joanną Kempą.

 

ZOBACZ FOTORELACJĘ

 Wpłaty można dokonywać na niżej wymienione numery rachunków bankowych każdej
z drużyn:

Drużyna "Iskierki" MBS w Giżycku 48 9343 0005 0017 5098 3000 0010

Drużyna "Flyhigh" MBS w Giżycku 90 9343 0005 0017 4248 3000 0010

 

lub bezpośrednio na konto Fundacji Wspierania i Rozwoju Kreatywności - prosimy
o darowizny z dopiskiem:

Darowizna dla drużyn z Giżycka:

PKO BP 16 1020 1127 0000 1202 0070 1219

 

 

Z ostatniej chwili!

 

Koncert Załogi Dr Bryga w Tawernie Marina (Port Ekomarina) na rozpoczęcie sezonu letniego odbędzie się w sobotę, 30 kwietnia (początek godzina 20.00). Ale nie będzie to zwykły występ zespołu muzycznego.

 

W przerwach koncertu zaplanowano prowadzenie licytacji gadżetów sportowych, różnorodnych pamiątek, plakatów, koszulek z autografami itp., na rzecz wyjazdu młodych giżycczan do USA, na Olimpiadę Kreatywnych – Destination Imagination Global Finals 2016, która odbędzie się w Knoxville. Jedną z giżyckich drużyn, która wywalczyła sobie prawo startu jest zespół Flyhigh składający się z młodzieży ze szkół średnich.

 

Środki pozyskane w wyniku wspomnianej licytacji mają wesprzeć właśnie tę drużynę. Do nabycia będą nie tylko przedmioty biorące udział w licytacji, ale też specjalnie przygotowane, pamiątkowe znaczki z okazji wyjazdu do USA. Można będzie nabywając taki znaczek wesprzeć młodych ludzi.

 

Przedstawiamy Państwu klip video, jaki nagrały dzieci z zespołu "Iskierek"

https://www.youtube.com/watch?v=NNNSG6KXAxE

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS