Świąteczne Anioły znów przyleciały do Giżycka

Świąteczne Anioły to coraz bardziej popularna akcja charytatywna organizowana w Giżycku. Celem tegorocznej, czwartej edycji, było niezmiennie, przygotowanie paczek pod choinkę  mieszkańcom giżyckiego Domu Pomocy Społecznej. Dodatkowo, dzięki pomocy giżyckich restauratorów, Anioły przygotowały także świąteczne kolacje wigilijne najbardziej potrzebującym mieszkańcom. 

Paczki dla podopiecznych DPS

Organizatorki już od czterech lat przygotowują specjalną listę podopiecznych DPS z opisem ich skromnych marzeń i zamieszczają ją na swojej stronie https://www.facebook.com/Akcja-charytatywna/. Każdy chętny wybiera podopiecznego i przygotowuje dla niego prezent. W tym roku na liście marzeń znalazło się 141 podopiecznych DPS. Potrzeba było tylko dwóch dni, by znaleźli się darczyńcy dla każdej osoby z listy. 

 

Wszystkie prezenty zbierane są przez Świąteczne Anioły w wyznaczonym punkcie, uzupełniane o kartki świąteczne przygotowane ręcznie przez dzieci z giżyckich szkół i przedszkoli oraz o gadżety od sponsorów, a następnie przekazywane do Domu Pomocy Społecznej, dzięki pomocy żołnierzy z lokalnych jednostek.

 

Wzruszający moment przekazania paczek jest za każdym razem uwieczniany za pomocą zdjęć. Zapraszamy na tegoroczną fotorelację.

 

Świąteczne Anioły 2023

Wigilijna kolacja dla najbardziej potrzebujących

Świąteczne Anioły starają się myśleć i pamiętać o tych, o których często już niewielu pamięta. Od kilku lat, przy współpracy z restauratorami giżyckimi oraz MOPS w Giżycku organizują posiłki świąteczne dla schorowanych, samotnych seniorów, którzy nie są w stanie sami sobie przygotować Wigilię czy śniadanie Wielkanocne oraz nie są w stanie uczestniczyć w takich spotkaniach organizowanych przez instytucje giżyckie. Dzięki chętnym do pomagania, wspaniałym giżyckim restauratorom mają dostarczone jedzenie do domu tuż przed świętami i mogą cieszyć się ciepłymi świątecznymi daniami w zaciszu swojego domu.   Na wyjątkowej liście empatycznych i nieobojętnych na ludzki los restauratorów, którzy odpowiedzieli na apel Świątecznych Aniołów i nakarmili swoimi specjałami podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej znajdują się:

Kuchnie Świata

Hotel Mazury

Hotel St. Bruno

Hotel Tajty

Hotel Wodnik w Giżycku

PodKładka RestoBar

Prosto z Młynka

Puzzle Smaku

Restauracja Przystań Giżycko

Tradycyjnie Ze Smakiem

Oregano pizza&pasta  

Zestaw wigilijny od Świątecznych Aniołów  

Akcja Świąteczne Anioły w reportażu Telewizji Olsztyn

   

 

Informacje: https://www.facebook.com/profile.php?id=100064471701020