strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
czwartek, 4 czerwca 2020   pogoda
media

Biuletyn Informacyjny Burmistrza 2009

ŚWIATEŁKO DO NIEBA

12.01.2009

 

Drodzy Państwo! Już po raz siedemnasty w całej Polsce i Giżycku odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielne przedpołudnie nad brzegiem Niegocina spotkali się m.in. łyżwiarze, bojerowcy, ratownicy Mazurskiego WOPR i Straży Pożarnej, żołnierze, harcerze, zespoły muzyczne, dzieci i młodzież, wolontariusze. O godz. 16.00  w sali widowiskowej Giżyckiego Centrum Kultury rozpoczęły się koncerty oraz licytacje gadżetów WOŚP, ukoronowane oczekiwanym przez wszystkich koncertem formacji reggae – „Izrael”, a później symbolicznym „Światełkiem do nieba”, które poszybowało z placu Piłsudskiego. W tym roku Orkiestra Jurka Owsiaka grała dla dzieci zagrożonych chorobami nowotworowymi. Zebrane pieniądze przyczynią się do lepszej profilaktyki wczesnego wykrywania chorób nowotworowych u dzieci.

 

 

 

W Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy włączyli się również najmłodsi mieszkańcy Giżycka.

Na zdjęciu przedszkolaki z Przedszkola nr 4.

 

Zbiórka pieniężna, prowadzona przez wolontariuszy na ulicach miasta, jak również ofiarność giżycczan licytujących gadżety WOŚP, pozwoliła  zgromadzić sumę 26.000,45 zł. Chciałabym za to podziękować przede wszystkim wielkodusznym mieszkańcom naszego miasta, jak również wszelkim instytucjom, organizacjom, firmom (Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” Piekarnia w Gajewie, Waldemar Klimiuk Hurtownia EUROCASH Sulimy k. Giżycka, Hurtownia KARAMBOLA Giżycko, Adam Kajetanowicz Cukiernia „U Adama” Giżycko, Hurtownia Wędlin MAZURY Giżycko, Mariusz Rogalski Hurtownia Nabiału „Mona” Sulimy k. Giżycka, Hotel „TAJTY” Wilkasy, pracownicy Banku PEKAO S.A. oddział w Giżycku, żołnierze 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, Mazurskie WOPR w Giżycku, Komenda Powiatowa Policji Giżycko, Straż Pożarna w Giżycku, Straż Miejska w Giżycku, MOSiR Giżycko, UKS i Giżyckie Stowarzyszenie Łyżwiarskie, MBSW, przedszkolaki z Przedszkola nr 4, zespoły lokalne: Folkowa Improwizacja Świątecznej Pomocy, Fregata, Załoga dr Bryga, Poziom 69, harcerze – Giżycko, młodzież z grupy LARP), ofiarodawcom przedmiotów na licytację i wszystkim osobom prywatnym nie wymienionym z imienia i nazwiska, które bezinteresownie i z dużym oddaniem włączyły się w organizację oraz przebieg tegorocznego finału WOŚP w Giżycku. Nad całością czuwało Giżyckie Centrum Kultury oraz Wydział Promocji i Integracji Europejskiej UM, którym również serdecznie dziękuję.

 

Ogłoszony został kolejny konkurs na granty dla organizacji pozarządowych w zakresie realizacji zadań, dotyczących: ochrony zdrowia, opieki społecznej, kultury i ochrony dziedzictwa narodowego oraz kultury fizycznej. W zakresie ochrony zdrowia do podziału jest 70 tys. zł na różnego rodzaju realizacje, w tym np. akcje profilaktyczne dla dzieci i młodzieży „Zima na lodzie” i „Lato na wodzie”. Na zadania  w zakresie opieki społecznej przeznaczyliśmy 40 tys. zł. Podmioty działające na rzecz kultury i ochrony dziedzictwa narodowego będą mogły rozdysponować 120 tys. zł. Przy czym należy wskazać, iż w dotowane w tym zakresie zadania wchodzą m.in. działania promocyjne obchodów millenium św. Brunona, imprezy rocznicowe i popularyzacja Twierdzy Boyen. Na sport przeznaczyliśmy najwięcej pieniędzy – 200 tys. zł, a nowością wśród sugerowanych zadań jest tutaj „Festiwal sportów zimowych w Giżycku”.

 

Termin składania wniosków o dofinansowanie upływa 9 lutego br. W sekretariacie UM należy złożyć dokumenty wypełnione według wzoru zamieszczonego na stronie internetowej UM (www.gizycko.pl – zakładka „Organizacje Pozarządowe”). Przypominam, że oferty muszą dotyczyć realizacji na rzecz Giżycka i jego mieszkańców, a wnioskodawcy muszą zadeklarować własny wkład w wysokości 10% kalkulowanego budżetu zadania.

 

Serdecznie dziękuję za wszystkie zaproszenia na uroczystości, spotkania i imprezy, które odbyły się w mijającym tygodniu w Giżycku.

 

Burmistrz Giżycka – Jolanta Piotrowska

Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS