strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
środa, 25 listopada 2020   pogoda
media

Kalendarz imprez

Imprezy z dnia 18 września 2009

Światowy Dzień Monitoringu Wód
2009.09.18
plaża miejska, jez. Niegocin
Wieczór Jemeński - Spotkanie z kulturą arabską
2009.09.18
Giżyckie Centrum Kultury

Światowy Dzień Monitoringu Wód

14 września 2009
dodał(a): UM Gosia
Termin od:2009-09-18
Termin do:2009-09-18
Organizator:Zakłady Grupy Animex, współpraca Urząd Miejski w Giżycku
Miejsce:plaża miejska, jez. Niegocin
Telefon:087 7324 131 Edyta Polak UM Giżycko


Światowy Dzień Monitoringu Wód


18 września (piątek) godz. 11.30
plaża miejska, jez. Niegocin


Badanie wód oraz quiz ze znajomości zasad ochrony środowiska dla uczniów
(oznaczenie tlenu, pH, zmętnienia, temperatury)

Od kilku  lat świat obchodzi Światowy Dzień Monitoringu Wód  nazywany w skrócie WWMD. W tym roku dzień ten obchodzimy 18 września.


Celem międzynarodowych działań jest przedstawienie i uświadomienie społeczeństwu, jak ważna jest jakość i czystość wody w otaczającym nas środowisku, a także określenie stopnia ewentualnych zagrożeń.


Właściciel i strategiczny udziałowiec Grupy Animex – firma Smithfield Foods Inc. od kilku lat jest aktywnym uczestnikiem i sponsorem WWMD.  Korporacja kładzie szczególny nacisk na dbanie o naturalne środowisko w otoczeniu, w którym żyjemy i działamy. W tym roku po raz kolejny, również Grupa Animex zaangażowała swoje siły i środki, wspierając różne akcje, związane ze Światowym Dniem Monitorowania Wody. Jest to już stała pozycja w programie prospołecznych działań wspieranych i organizowanych przez Grupę.


18 września br. w 8 miastach, gdzie zlokalizowane są zakłady mięsne Grupy Animex zostaną przeprowadzone testy czystości wód. Odbędzie się to równolegle w: Szczecinie, Ostródzie, Ełku, Starachowicach, Dębicy, Opolu, Suwałkach, Iławie oraz dodatkowo w Giżycku.


Do tego celu sprowadzono 300 profesjonalnych zestawów  testowych pozwalających dokonać pomiaru zawartości tlenu, wskaźnika pH, temperatury, przejrzystości. Do udziału w projekcie zaproszono młodzież licealną, która oprócz informacji dotyczącej ochrony środowiska, zdobędzie praktyczną wiedzę dotycząca monitoringu wodnego. Również państwowe organy  kontroli ochrony środowiska  /WIOŚ/  zostały poinformowane o naszym projekcie.


Informacje, dotyczące tego przedsięwzięcia zostaną przekazane władzom lokalnym oraz mediom. Posłużą także firmie Animex do porównań – dzięki corocznym badaniom – stopnia poprawy jakości wód.

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS