strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
niedziela, 5 lipca 2020   pogoda

Biuletyn Informacyjny Burmistrza 2008

ŚWIĘTUJEMY Z GIŻYCKIM GARNIZONEM

Drodzy Państwo! 15 sierpnia zbiegają się dwa ważne święta – liturgiczne obchody Wniebowzięcia Matki Bożej oraz patriotyczna rocznica bitwy warszawskiej z 1920 r., obchodzona jako Święto Wojska Polskiego. W tym roku, ze względu na bardzo dobrą współpracę naszego samorządu z miejscowym garnizonem wojskowym, obchody święta żołnierskiego postanowiliśmy przygotować wspólnie i nadać im szczególnie uroczystą rangę i oprawę.

 

Święto Wojska Polskiego rozpocznie o godz. 12:30 uroczysty przemarsz żołnierzy giżyckiego garnizonu Aleją 1 Maja, przez plac Grunwaldzki, na plac Piłsudskiego, gdzie o godz. 13:00 zostanie odprawiona polowa msza święta. Bezpośrednio po mszy rozpocznie się uroczysty apel, podczas którego wręczone zostaną żołnierskie wyróżnienia, a zakończony salwą honorową ku czci poległych oraz żołnierską defiladą. W trakcie uroczystości na placu Piłsudskiego będzie prezentowane uzbrojenie i sprzęt naszych żołnierzy. Można będzie również zwiedzić punkt promocyjny wojsk lądowych oraz obejrzeć ekspozycje związane z naszym miastem, posłuchać żołnierskiej muzyki i pokrzepić się grochówką z kuchni polowej.

 

Sądzę, iż już dawno minęły czasy, kiedy giżycki garnizon wojskowy uważano za kłopotliwą schedę poprzedniego systemu, utrudniającą naszemu miastu turystyczny rozwój. Zdajemy sobie obecnie sprawę z bardzo ważnej roli ekonomicznej, jaką spełnia wojsko w naszym mieście, a która zapewne jeszcze wzrośnie w związku z uzawodowieniem się naszej armii. Trudno też nie doceniać społeczną funkcję garnizonu, którego kadra wraz z rodzinami bierze czynny udział w życiu naszego miasta. Zawsze też możemy liczyć na pomoc naszych żołnierzy i ich dowództwa w różnorakich społecznych przedsięwzięciach. Dlatego z wielką satysfakcją, wynikającą z dotychczasowej współpracy z giżyckim garnizonem wojskowym, i pewnością, że będzie ona jeszcze lepsza, składam serdeczne życzenia dowództwu, kadrze oficerskiej i żołnierzom, a także ich rodzinom oraz pracownikom cywilnym giżyckich jednostek wojskowych. Jesteśmy dumni z naszych żołnierzy!

 

Dziękuję za zaproszenia na wszelkie uroczystości, spotkania i imprezy, które odbyły się w ostatnim tygodniu w Giżycku, i zapraszam Państwa do korzystania z wakacyjnej aury – na licznych imprezach rozrywkowo-kulturalnych można się dobrze bawić nawet przy letnim deszczyku.

 

Burmistrz Giżycka – Jolanta Piotrowska

Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS