strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
niedziela, 8 grudnia 2019   pogoda

Aktualności

66. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

01 sierpnia 2010
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

66. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

 

 

 

 

 

Burmistrz Miasta Giżycka Jolanta Piotrowska
zwraca się z apelem
do mieszkańców Giżycka o zatrzymanie ruchu ulicznego i chwilę zadumy
w dniu 1 sierpnia 2010 roku o godzinie „W”, czyli o 17.00,
kiedy w Giżycku, podobnie jak w całym kraju włączone zostaną syreny,

upamiętniające wybuch Powstania Warszawskiego.

 

Oddajmy hołd tym, którzy walczyli o naszą wolność!

 

Minutą ciszy oddajmy hołd powstańcom, walczącym o niepodległość kraju. Dla uczczenia 66. rocznicy tamtych wydarzeń, na budynkach użyteczności publicznej, wywieszone zostały flagi narodowe.

 

Powstanie było walką o niepodległość całego kraju i wolność wszystkich Polaków. 1 sierpnia 1944 roku był początkiem Powstania Warszawskiego, w którym wzięli udział żołnierze AK pochodzący niemal ze wszystkich regionów Polski.

 

Powstanie Warszawskie było ostatnim w czasie drugiej wojny światowej tak dramatycznym aktem polskiej wojny o niepodległość. Żołnierze Armii Krajowej mieli świadomość, że na ulicach Warszawy toczy się walka o całą Polskę, a nie tylko o jej stolicę.

 
warto zobaczyć:

Oficjalna strona Muzeum Powstania Warszawskiego

 


 

Burmistrz Giżycka informuje, że dnia 1 sierpnia 2010 r. o godz. 17:00 zostanie przeprowadzony - zgodnie z Zarządzeniem Nr 147/09 Wojewody Warmińsko-Mazurskiego z dn. 15 lipca 2009 r. - trening Wojewódzkiego Systemu Wykrywania Skażeń i Alarmowania polegający na włączeniu wszystkich syren alarmowych na terenie województwa w sposób określony w załączniku do rozporządzenia Rady Ministrów z dn. 16 października 2006 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. 2006.191.1415) - ogłoszenie alarmu powietrznego.

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS