strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
czwartek, 21 stycznia 2021   pogoda
media

Biuletyn Informacyjny Burmistrza 2008

SYTUACJA W GIŻYCKICH NIERUCHOMOŚCIACH

Drodzy Państwo! Potrzeby mieszkaniowe naszego miasta są przeogromne i pragniemy, aby wszelkie rodzaje budownictwa mieszkaniowego mogły się u nas swobodnie rozwijać. Miasto jednak nie posiada nieograniczonych możliwości terenowych w tym zakresie. Zarówno budownictwo mieszkaniowe, jak i inne inwestycje, ograniczone jest granicami miasta i odpowiednim przeznaczeniem wolnych terenów, określonym w planie zagospodarowania przestrzennego. Takich wolnych terenów mamy z roku na rok coraz mniej. Pełną ofertą dysponuje Wydział Mienia UM, a ja pragnę wspomnieć o kilku atrakcyjnych lokalizacjach.

 

W ostatnim czasie zbyte zostały działki przy ul. Kilińskiego (w pobliżu kanału i jeziora), ul. Wiejskiej oraz ul. Sybiraków. W najbliższym czasie wystawione zostaną na przetarg dwie działki za kościołem  św. Anny. Większa (ok. 1 ha) będzie wystawiona za kwotę wywoławczą 5 mln zł (plus VAT),  zaś mniejsza (1966 m2) za kwotę – 870 tys. zł (plus VAT). Obie działki zlokalizowane są na obszarze nieposiadającym miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, więc ich przeznaczenie może być dowolne. Aby mieć wpływ na przeznaczenie ewentualnych inwestycji w tym miejscu, należałoby się wstrzymać ze sprzedażą, ale zobowiązana jestem do wykonania uchwały Rady Miejskiej, która postanowiła o sprzedaży. Wkrótce odbędzie się też przetarg na działkę pod budownictwo mieszkaniowe przy ul. Koszarowej. Dwie atrakcyjne działki  pod budownictwo jednorodzinne będziemy sprzedawali przy ul. Sienkiewicza, zaś przy ul. Daszyńskiego przygotowywana jest do sprzedaży działeczka pod zabudowę mieszkaniowo-usługową. Spory areał pod budownictwo jednorodzinne planuje się przeznaczyć na sprzedaż w rejonie ul. Grodzieńskiej. Natomiast w dzielnicy przemysłowo-składowej, przy ul.: Trockiej i Wileńskiej, na inwestorów oczekują działki z przeznaczeniem usługowo-magazynowym. Dwiema bardzo atrakcyjnymi działkami z przeznaczeniem na usługi turystyczne, dysponujemy jeszcze w centrum miasta. Niejako w zapasie pod przyszłe inwestycje posiadamy również działki przy brzegu jeziora Niegocin oraz niezwykle atrakcyjną lokalizację nad Kanałem Łuczańskim  (teren po  ośrodku „Róża Wiatrów”). Zachęcam do zainteresowania się miejskimi ofertami póki samorząd jeszcze nimi dysponuje.

 

Pogoda na Dni Giżycka nam nie dopisała. Tym bardziej gorąco pragnę podziękować wszystkim instytucjom,  organizacjom i osobom prywatnym, które zaangażowały swój wysiłek w przygotowanie i realizację wszelkich świątecznych przedsięwzięć. Szczególne podziękowania pragnę złożyć paniom z Giżyckiego Forum Kobiet, które włożyły wiele trudu w przygotowanie tegorocznego „Eurosabatu”. Dziękuję też za wszystkie zaproszenia, które spłynęły na moje ręce w ostatnim tygodniu.

 

Burmistrz Giżycka – Jolanta Piotrowska

 

Podczas publicznej zbiórki pieniędzy, która odbyła się 24 maja 2008r.

na plaży miejskiej w Giżycku  w ramach VI Eurosabatu „Kobieta potrafi”,  pozyskano kwotę w wysokości 208,68 zł na zakup wyposażenia

do Szkoły Rodzenia, działającej przy Samodzielnym Publicznym

Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Giżycku

Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS