Szukamy Lidera "Szlachetnej Paczki" Rejonu Giżycko

Uwaga Giżycko! Stowarzyszenie WIOSNA poszukuje Lidera Rejonu Giżycko do programu SZLACHETNEJ PACZKI.  

To jeden z najważniejszych etapów w roku – rekrutacja ponad 1000 Liderów w całej Polsce, w tym ponad 30 w województwie warmińsko-mazurskim. Od liczby Liderów zależy liczba tzw. rejonów w tej edycji, bezpośrednio wiąże się to ze skalą pomocy, z jaką akcja będzie miała szansę dotrzeć do rodzin w potrzebie, samotnych seniorów czy dotkniętych przez los.

 

Paczkowy rejon otworzy się w Giżycku wyłącznie  jeśli zrekrutowany zostanie Lider w naszym mieście. Zachęcamy więc do wsparcia akcji, by wolontariusze mogli dotrzeć i w tym roku do potrzebujących rodzin.

 

Lider jest krwiobiegiem programu – rekrutuje zespół wolontariuszy, kieruje ich pracą, zdobywa historie rodzin w potrzebie, jest odpowiedzialny za organizację Weekendu Cudów w rejonie. Oprócz satysfakcji z pełnionej roli, potencjalny Lider ma możliwość zdobycia kluczowych kompetencji cenionych na rynku pracy – związanych z zarządzaniem zespołem i projektami, organizacją wydarzeń oraz rozwój umiejętności komunikacyjnych, interpersonalnych i wielu innych. Lider nie jest pozostawiony bez pomocy w samym programie – może liczyć na wsparcie Koordynatora Regionalnego, a także koordynatorów pionów specjalistycznych (promocji, wdrożeń, logistyki, opisów oraz paczek specjalistycznych). 

 

Szlachetna Paczka od 21 lat pomaga najbardziej potrzebującym, przywracając godność, marzenia i dając nadzieję tym, który już dawno ją stracili. Szlachetna Paczka to nie jednorazowy prezent – to skuteczny, całoroczny i jedyny na świecie system pomocy bezpośredniej, który łączy ogromną skalę działania z tym, że konkretny człowiek wciąż pomaga w nim konkretnemu człowiekowi. Tylko w ubiegłej edycji w województwie warmińsko-mazurskim udało się pomóc 633 Rodzinom, a to wszystko dzięki współpracy 355 Liderów i Wolontariuszy. 

 

Ścieżka_doświadczeń_lidera_Szlachetnej_Paczki w bardzo czytelny sposób przedstawia obowiązki Lidera w każdym z poszczególnych miesięcy w tegorocznej XXI edycji akcji.

 


Informacje: Michał Obacz koordynator ds. Promocji Stowarzyszenie WIOSNA

tel. 784 636 485 michal.obacz@wiosna.org.pl