strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
wtorek, 26 stycznia 2021   pogoda

Aktualności

TELEDYSK "CHWYTAJ W ŻAGLE WIATR" na planie zdjęciowym

07 września 2013
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

 

FOTORELACJA z planu zdjęciowego na FACEBOOKU:)
www.facebook.com/pages/Gi%C5%BCycko-Mazury-Masuria-Masuren/311665570004

(nie trzeba mieć konta na Facebooku)

 

28 i 29 sierpnia 2013 r. kręcony był w Giżycku teledysk do piosenki „Chwytaj w żagle wiatr”, skomponowanej specjalnie w ubiegłym roku z okazji 400-lecia miasta. Na zlecenie Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Giżycku realizacją przedsięwzięcia zajmuje się firma ProxyMedia z Bydgoszczy, która wygrała ogłoszony konkurs. Po raz pierwszy Giżycko będzie miało profesjonalny teledysk! Na przełomie września i października zobaczymy efekt końcowy. Teledysk opublikujemy oczywiście na oficjalnym serwisie gizycko.pl, oficjalnym kanale youtube i fb specjalnie dla fanów naszej strony.

 


W teledysku pokażemy jak nasze miasto i Mazury są cudowne! Pokażemy naszych mieszkańców! W prace na dwudniowym planie zdjęciowym zaangażowali się mieszkańcy, żeglarze, tancerze, chóry i urzędnicy:) Będzie słonecznie, energetycznie i tanecznie. Będą miejsca bliskie giżycczanom, z których Giżycko jest znane, odwiedzimy XIX-wieczną Twierdzę Boyen, zabytkowy most obrotowy, Wzgórze św. Brunona, odrestaurowany zamek krzyżacki dziś ekskluzywny hotel St. Bruno, Pasaż Portowy i kładkę, plażę miejską, molo i oczywiście Port Ekomarina Giżycko.

 


Serdecznie dziękujemy już teraz wszystkim, którzy włączyli się we współpracę, poświęcili swój czas i przekazali podczas pracy pozytywną energię! Dziękujemy szczególnie pani Dorocie Łabuz dyrektor Giżyckiego Centrum Kultury, dzięki której w teledysku zobaczymy najlepszych giżyckich tancerzy, grupę breakdance „Czysta Flava” prowadzoną przez Andrzeja Szachniewicza, tancerzy hip-hop „Na wyższym lewelu” z Izą Andrealczyk i grupę tancerek jazzowych „G-Crew”. Oczywiście na planie zdjęciowym nie mogło zabraknąć połączonego chóru "400 głosów na 400 lat" pod dyrekcją Agaty Dowhań, byłej Alibabki. W nagraniu teledysku podobnie jak w premierowym wykonaniu piosenki podczas oficjalnych obchodów z okazji jubileuszu 400-lecia miasta, udział wzięły giżyckie chóry, a także wszyscy chętni młodsi i starsi mieszkańcy Giżycka. W nagraniach do teledysku wspaniale poradziły sobie solistki mała Ola i Anita Kwiatkowska, na co dzień śpiewające w zespole „Sukces” przy Giżyckim Centrum Kultury.

 


Za współpracę serdeczne dziękujemy również panu Darkowi Klimaszewskiemu kierownikowi zawsze otwartego na mniej lub bardziej szalone pomysły portu Ekomarina Giżycko oraz pani Alicji Klimaszewskiej i żeglarzom Giżyckiej Grupy Regatowej. Głównym bohaterem naszego nagrania jest właśnie młody żeglarz z Giżyckiej Grupy Regatowej Filip Szmit, który odnosi wspaniałe sukcesy na najważniejszych imprezach regatowych, a teraz pomoże nam odnaleźć coś szczególnego i cudownego… ale o tym dowiemy się z teledysku, już wkrótce!

Tekst i nagranie piosenki „Chwytaj w żagle wiatr” z gościnnym udziałem Dariusza Kordka na gizycko.pl (Słowa do utworu napisała Jadwiga Has, a muzykę skomponował Jerzy Jarosław Dobrzyński).

https://www.gizycko.pl/gizycko-robi-teledysk-do-piosenki-chwytaj-w-zagle-wiatr.htm

FOT. Wydział Promocji UM Giżycko www.GIZYCKO.pl

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS