strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
piątek, 7 maja 2021   pogoda

Aktualności

TELEDYSK „CHWYTAJ W ŻAGLE WIATR”

18 listopada 2013
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

Zapraszamy do obejrzenia teledysku, który powstał do giżyckiego utworu „Chwytaj w żagle wiatr", skomponowanego specjalnie w ubiegłym roku z okazji 400-lecia miasta.

 

Teledysk "Chwytaj w żagle wiatr"
na oficjalnym kanale Giżycka na Youtube zobacz...

 


Filip Szmit na planie zdjęciowym teledysku "Chwytaj w żagle wiatr"
FOT. Wydział Promocji UM Giżycko www.GIZYCKO.pl

 

Teledysk kręcony był pod koniec sierpnia przez firmę ProxyMedia z Bydgoszczy, która wygrała konkurs ogłoszony przez Wydział Promocji Urzędu Miejskiego w Giżycku.

 

W pracę nad teledyskiem zaangażowali się mieszkańcy, żeglarze, tancerze, chóry i urzędnicy:) W teledysku chcieliśmy pokazać jak nasze miasto i Mazury są cudowne! Pokazujemy naszych mieszkańców! Są miejsca bliskie giżycczanom, z których Giżycko jest znane, odwiedzimy XIX-wieczną Twierdzę Boyen, zabytkowy most obrotowy, Wzgórze św. Brunona, odrestaurowany zamek krzyżacki dziś ekskluzywny hotel St. Bruno, Pasaż Portowy i kładkę, plażę miejską, molo i oczywiście Port Ekomarina Giżycko.

Wśród osób biorących udział w przedsięwzięciu był Darek Klimaszewski kierownik Portu Ekomarina Giżycko, żeglarze Giżyckiej Grupy Regatowej wraz z Alicją Klimaszewską i trenerami, dyrektor Giżyckiego Centrum Kultury Dorota Łabuz, dzięki której w teledysku zobaczymy najlepszych giżyckich tancerzy, grupę breakdance „Czysta Flava" prowadzoną przez Andrzeja Szachniewicza, Magdalenę Sieredzińską, tancerzy hip-hop „Na wyższym lewelu" z Izą Andrealczyk i tancerki jazzowe Monikę Wojciulewicz oraz Paulinę Pilecką z „G-Crew". Na planie zdjęciowym był również połączony Chór "400 głosów na 400 lat" na czele z solistkami Anitą Kwiatkowską i Aleksandrą Bielak, śpiewającymi na co dzień w zespole „Sukces" przy Giżyckim Centrum Kultury, pod okiem byłej "Alibabki" Agaty Dowhań. W teledysku wystąpili też urzędnicy, miejski informatyk Szymon Grabowski i Małgorzata Kulas-Szyrmer z Wydziału Promocji:)

 

Głównym bohaterem naszej historii jest Filip Szmit, młody utalentowany giżycki żeglarz, odnoszący wspaniałe sukcesy na najważniejszych imprezach regatowych, który teraz pomoże nam odnaleźć coś szczególnego i cudownego... ale o tym dowiadujemy się z teledysku...

 

Słowa do utworu "Chwytaj w żagle wiatr" napisała Jadwiga Has, poetka i dramatopisarka, autorka tekstów piosenek, scenarzystka i aktorka. Jej pierwszy utwór "Sentymentalny świat" z muzyką Seweryna Krajewskiego nagrał Jerzy Połomski. Utwory z jej piosenkami usłyszeć można także w wykonaniu takich artystów jak: Aura, Olga Bończyk, Iga Cembrzyńska, Czerwone Gitary, Halina Frąckowiak, Edyta Geppert, Krystyna Giżowska, Teresa Haremza, Irena Jarocka, Dariusz Kordek, Seweryn Krajewski, Łucja Prus, Danuta Rinn, Katarzyna Skrzynecka, Andrzej Szajewski.

 

Muzykę skomponował Jerzy Jarosław Dobrzyński, kompozytor muzyki rozrywkowej, aranżer, multiinstrumentalista, współpracujący z instrumentalistami towarzyszącymi zespołowi VOX, wielokrotnie nagradzany i wyróżniany za swoje utwory m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie oraz Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Piosenki przez niego napisane wykonywali m.in.: Danuta Błażejczyk, Jolanta Jaszkowska, Ryszard Rynkowski, Wiesława Sośnicka, Lora Szafran, Mieczysław Szcześniak, Zbigniew Wodecki, Andrzej Zaucha.

 

 

WWW.GIZYCKO.PL
GIŻYCKO oficjalna strona NA FACEBOOKU:) lubię to!
www.facebook.com/pages/Gi%C5%BCycko-Mazury-Masuria-Masuren/311665570004

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS