strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
czwartek, 24 października 2019   pogoda

Fotogalerie

Turcy tworzą Młodzieżową Radę Miasta korzystając z giżyckich doświadczeń

26 września 2008
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

Wizyta delegacji z tureckiej Alanyi fot. UM Giżycko Wizyta delegacji z tureckiej Alanyi fot. UM Giżycko Wizyta delegacji z tureckiej Alanyi fot. UM Giżycko Wizyta delegacji z tureckiej Alanyi fot. UM Giżycko Wizyta delegacji z tureckiej Alanyi fot. UM Giżycko Wizyta delegacji z tureckiej Alanyi fot. UM Giżycko Wizyta delegacji z tureckiej Alanyi fot. UM Giżycko Wizyta delegacji z tureckiej Alanyi fot. UM Giżycko Wizyta delegacji z tureckiej Alanyi fot. UM Giżycko Wizyta delegacji z tureckiej Alanyi fot. UM Giżycko Wizyta delegacji z tureckiej Alanyi fot. UM Giżycko Wizyta delegacji z tureckiej Alanyi fot. UM Giżycko Wizyta delegacji z tureckiej Alanyi fot. UM Giżycko Wizyta delegacji z tureckiej Alanyi fot. UM Giżycko Wizyta delegacji z tureckiej Alanyi fot. UM Giżycko

 

 

3 października 2008r. w Giżycku odbędą się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta II kadencji w dziewięciu okręgach wyborczych, czyli giżyckich szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Do 26 września 2008r. kandydaci na radnych Młodzieżowej Rady Miasta II kadencji, mogli składać w Wydziale Promocji i Integracji Europejskiej Urzędu Miejskiego w Giżycku, listy osób popierających. Kolejnym etapem jest oczywiście kampania wyborcza, prowadzona w szkołach przez poszczególnych uczniów, która zakończy się ciszą wyborczą w przeddzień wyborów. Podczas pierwszej sesji spośród 22 radnych wybrany zostanie Przewodniczący i Wiceprzewodniczący, Sekretarz oraz członkowie poszczególnych komisji.

 

Tureckie miasto Alanya zainteresowało się giżycką Młodzieżową Radą Miasta podczas wspólnego udziału przedstawicieli Alanyi i Giżycka w projekcie realizowanym w ubiegłym roku w Trokach na Litwie – czyli mieście partnerskim Giżycka i Alanyi. Pomysł, by stworzyć MRM w Alanyi, szybko przekształcił się w konkretny projekt realizowany w ramach programu „Youth In Action Program: Action 1.3 Youth Democracy Project” - Młodzież w działaniu; młodzieżowa demokracja”. Partnerem tureckim jest Urząd Miasta Alanya i Placówka Młodzieżowa i Barbaros, a po stronie polskiej Urząd Miejski w Giżycku i Młodzieżowa Rada Miasta.

 

24 września br. do Giżycka przyjechała delegacja z Alanyi – Pan Sadullah Çöl, przedstawiciel Urzędu Miasta w Alanyi, koordynator projektu i Pani Başak Kurman, przedstawiciel Stowarzyszenia Młodzieży z Alanyi, członek zespołu projektu. Podczas pobytu mają okazję, by zapoznać się z zasadami funkcjonowania rady, jej genezą, warunkami finansowania, statutem oraz planami działania na przyszłość, wśród których nie zabraknie organizacji, również dzięki pozyskanym funduszom zewnętrznym,  imprez kulturalnych, warsztatów, konkursów, konferencji, akcji charytatywnych, haepenningów etc.

 

Przedstawiciele Alanyi podczas pobytu w naszym mieście, spotkali się m.in. z Burmistrzem Giżycka Jolantą Piotrowską, Zastępcą Burmistrza Pawłem Czacharowskim, Przewodniczącym Rady Miejskiej Marianem Lemechą, Radnym Rady Miejskiej i jednocześnie opiekunem młodszej rady Wojtkiem Ratkiewiczem, Radną Młodzieżowej Rady Miasta I kadencji Natalią Hampel, Naczelnikiem Wydziału Promocji i Integracji Europejskiej Lilianą Florkiewicz oraz pracownikami Wydziału biorącymi udział w projekcie: Barbarą Lemechą, Małgorzatą Kuncer i Rafałem Ciechanowiczem, który z ramienia miasta koordynuje działalność MRM.

 

W przyszłym roku planowany jest wyjazd przedstawicieli giżyckiej młodzieży do Alanyi. Giżycczanie zapoznają się z rezultatami przedsięwzięcia i zobaczą w jakim zakresie tureccy partnerzy skorzystali z naszych doświadczeń oraz w jaki sposób przenieśli na swój grunt konkretne rozwiązania.

 

więcej o projekcie tureckiej Alanyi czytaj...

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS