strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
niedziela, 31 maja 2020   pogoda
media

Kalendarz imprez

Imprezy z dnia 9 kwietnia 2011

TURNIEJ HOKEJA NA LODZIE O PUCHAR BURMISTRZA GIŻYCKA

04 kwietnia 2011
dodał(a): UM Gosia
Termin od:2011-04-09
Termin do:2011-04-09
Organizator:MOSiR, współpraca Mieczysław Konarzewski, Wydział Promocji UM Giżycko
Miejsce:Kryte lodowisko
Telefon:607 709 858 Mieczysław Konarzewski
E-mail:biuro@mosirgizycko.pl
Www:www.lodowiskogizycko.pl

TURNIEJ HOKEJA NA LODZIE O PUCHAR BURMISTRZA GIŻYCKA


9 kwietnia 2011 (sobota) godz. 12.00


Kryte lodowisko
"Mazurskie Centrum Sportów Lodowych"
ul. Królowej Jadwigi  7d


www.lodowiskogizycko.pl  Pokaz hokeja podczas oficjalnego otwarcia lodowiska w Giżycku 15.03.2011
fot. UM Giżycko


To pierwsza tego typu impreza w naszym mieście, pierwszy turniej hokeja amatorskiego na krytym lodowisku w Giżycku. Wezmą w niej udział trzy drużyny oldbojów, dwie z Olsztyna pod wodzą Zdzisława Trojgi oraz zawodnicy z Suwałk. W olsztyńskiej ekipie nie zabraknie utytułowanego słowackiego hokeisty Vladymira Burila, olimpijczyka, który po zakończeniu kariery zawodowej gra w hokeja amatorsko, trenuje i mieszka w Olsztynie.


Podczas Turnieju Hokeja na Lodzie o Puchar Burmistrza Giżycka zawodnicy powalczą o I, II i III miejsce. Wybrany zostanie również najlepszy zawodnik, strzelec i obrońca. Burmistrz Giżycka Jolanta Piotrowska będzie miała zaszczytną rolę, ponieważ jako gospodarz miasta rzuci pierwszy krążek na rozpoczęcie gry. Zawodnicy otrzymają puchary za zdobyte miejsca oraz za indywidualne osiągnięcia, a także najnowsze publikacje o Giżycku wydane w ramach unijnego projektu „Giżycko latem – Giżycko zimą”, i informatory żeglarskie jako wizytówkę naszego miasta, zachęcającą do częstych odwiedzin.


To przedsięwzięcie będzie okazją do porozmawiania o możliwości stworzenia w Giżycku drużyn łyżwiarskich, czy nawet wojewódzkiej ligi hokeja. Może powstanie szkółka hokeja lub klasy łyżwiarskie, gdzie mógłby być rozwijany również hokej.


Młodzi giżycczanie pod okiem Joli Maksymiuk trenerki Młodzieżowego Kluby Sportowego Giżycko już teraz osiągają bardzo dobre wyniki w łyżwiarstwie szybkim na zawodach w kraju. Dzięki wspieraniu młodych talentów i nowej inwestycji budowy sztucznego lodowiska Giżycko wraca do korzeni i łyżwiarskich tradycji.


Warto przy tej okazji pochwalić się giżycczanami, którzy odnosili w łyżwiarstwie szybkim wielkie sukcesy na arenie międzynarodowej. Byli oni zresztą obecni na oficjalnym otwarciu lodowiska 15 marca 2011: Ewa Borkowska-Wasilewska, pochodząca z Giżycka łyżwiarka szybka, olimpijka (1992 Albertville i 1994 Lillehammer) oraz giżycczanin Ryszard Rzadki medalista mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim (najważniejsze osiągnięcia sportowe: 1985 Assen I miejsce na 1000 i 500 m, 1986 Inzel III miejsce na 500 m, 1986 Insbruck – 2 miejsce na 1000 m).


Organizator:
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Giżycku


Współpraca:
Mieczysław Konarzewski, Wydział Promocji Urzędu Miejskiego w Giżycku


Informacje o imprezie: Mieczysław Konarzewski tel. 607 709 858


O Mazurskim Centrum Sportów Lodowych  

Kryte lodowisko w Giżycku  jest jedynym tego typu obiektem w północno-wschodniej Polsce i jest dostępne nie tylko dla mieszkańców Giżycka i okolic, ale również wszystkich miłośników łyżwiarstwa i organizatorów  imprez sportowych.


Giżyckie lodowisko czynne jest od 25 stycznia br. Obiekt Mazurskiego Centrum Sportów Lodowych znajduje się przy ul. Królowej Jadwigi 7d, w bliskim sąsiedztwie  kompleksu sportowego "Orlik 2012" oraz Szkoły Podstawowej nr 7.


15 marca 2011 r. odbyło się oficjalne otwarcie obiektu, z udziałem burmistrz Giżycka Jolanty Piotrowskiej oraz zaproszonych gości, wśród których był m.in. Wiceminister Sportu i Turystyki Ryszard Stachurski, Jacek Protas Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Senator Marek Konopka, Wicewojewoda Jan Maścianica,  samorządowcy z Giżycka, okolicznych powiatów i województwa, radni obecnej i poprzedniej kadencji, dyrektorzy COS w Warszawie i Giżycku, dyrektor Toru Stegny Andrzej Krawczyński, trenerzy, działacze i weterani sportowi, szefowie giżyckich instytucji, dyrektorzy szkół i przedszkoli oraz wykonawcy inwestycji. Wśród gości była również  Ewa Borkowska-Wasilewska, Ryszard Rzadki oraz Vladymir Buril.


Podczas uroczystości dla mieszkańców i gości zaprezentowane zostało bardzo atrakcyjne widowisko oczywiście na lodzie. W ramach otwarcia na tafli krytego lodowiska odbyły się pokazy łyżwiarstwa szybkiego dzieci z sekcji łyżwiarskiej MOSiR Giżycko i giżyckich weteranów, jazdy short-tracku zawodników MKS Juvenia Białystok, gry w hokeja drużyny dziecięcej z Gdańska oraz łyżwiarstwa figurowego zawodników Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego na czele z trenerką i najlepszą w historii polskiego łyżwiarstwa zawodniczką startującą w kategorii solistek, dwukrotną olimpijką - Anną Rechnio, którą po zakończonej karierze sportowej nie często można zobaczyć w pokazach.


Lodowisko jest licznie odwiedzane, tak więc miejska inwestycja jest prawdziwym strzałem w dziesiątkę. A liczba osób odwiedzających obiekt w tak krótkim czasie od otwarcia mówią same za siebie. Od 25 stycznia do 25 lutego br. z lodowiska skorzystało 30.000 osób (średnio dziennie 1000 fanów łyżew), czyli tak jakby całe Giżycko jeździło na łyżwach, ponieważ tylu mieszkańców ma nasze miasto. Na krytym lodowisku w Giżycku chcą trenować kluby sportowe z całej Polski. Drużyny sportowe zainteresowane są przeprowadzaniem rozgrywek. Giżyckie lodowisko może funkcjonować cały rok i nic nie będzie stało na przeszkodzie, jeśli zainteresowanie będzie takie jak teraz.


Lodowisko jest ogólnodostępne przez cały tydzień. Od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-14.00 prowadzone są zajęcia szkolne, a dostępne dla wszystkich chętnych od godz. 16.00 do 22.00 (w weekendy i dni wolne od pracy w godz. 10.00-22.00). Bilet jednorazowy na 1 godz. kosztuje 5 zł, ulgowy 3 zł, abonament miesięczny na 25 wejść wynosi  100 zł (ulgowy 50 zł). Na miejscu można również wypożyczyć  łyżwy (5 zł za godzinę).

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS