strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
czwartek, 29 października 2020   pogoda

Przedsiębiorcy aktualności

„Turystyka – wspólna sprawa” Konferencja

08 lutego 2008
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

„Turystyka – wspólna sprawa”

konferencja na zakończenie projektu

 

Informujemy, że dnia 6 marca w Olsztynie odbędzie się konferencja podsumowująca realizację projektu „Turystyka – wspólna sprawa” w województwie warmińsko-mazurskim. Do wzięcia udziału w forum zapraszamy przedstawicieli wszystkich podmiotów działających w branży turystycznej.

 

W konferencji wezmą udział przedstawiciele: przedsiębiorstw, jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji wspierających rozwój turystyki na Warmii i Mazurach. W ramach projektu w województwie powstały grupy partnerskie, które stworzyły bądź rozwijały już istniejące regionalne markowe produkty turystyczne.

 

Podczas forum zostaną zaprezentowane efekty pracy tych grup. Będzie także okazja do uzyskania informacji na temat możliwości pozyskiwania unijnych funduszy na działalność turystyczną w latach 2007-2013. Na rozwój turystyki w województwie warmińsko-mazurskim dostępne będą w ciągu najbliższych sześciu lat środki finansowe z różnych programów operacyjnych, między innymi w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Obecność członków regionalnych grup partnerskich oraz przedstawicieli samorządu i środowiska turystycznego umożliwi nawiązanie i zacieśnienie kontaktów wewnątrz branży. Forum będzie okazją do dyskusji i wymiany poglądów.

 

„Turystyka – wspólna sprawa” to największy projekt szkoleń i doradztwa dla branży turystycznej w Polsce. Pierwsze szkolenia i konsultacje doradcze rozpoczęły się na Warmii i Mazurach na początku 2007 roku. Celem projektu było podniesienie konkurencyjności tej gałęzi gospodarki poprzez doskonalenie kwalifikacji zawodowych osób w niej pracujących. W szkoleniach i doradztwie w województwie warmińsko-mazurskim wzięło udział ponad dwa i pół tysiąca uczestników. Byli wśród nich przedstawiciele przedsiębiorstw, samorządów i organizacji.

 

Konferencja odbędzie się 6 marca 2008 roku (czwartek) w gmachu Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. Józefa Rusieckiego w Olsztynie (ul. Bydgoska 33). Początek o godzinie 9:00. Projekt „Turystyka – wspólna sprawa” odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Jacka Protasa.

 

Udział w konferencji jest bezpłatny, a szczegółowe informacje oraz formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie internetowej projektu: http://www.tws.org.pl .

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS