Ukraina już od niemal roku udowadnia swą jedność

Ukraina już od niemal roku udowadnia swą jedność w obliczu wojny. Giżyckie organizacje, chcąc wyrazić wsparcie dla działań naszych przyjaciół zza wschodniej granicy, przygotowały uroczystości w rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie, by upamiętnić walczących na jej frontach żołnierzy i cywilów.

Stowarzyszenie Rotary Club Giżycko przy wsparciu Zarządu Oddziału Mazurskiego Związku Ukraińców w Polsce, Samorządu Giżyckiego, GCK i Stowarzyszenia Wolne Miasto Giżycko zaprasza na spotkanie na Pasażu Portowym, które odbędzie się 24 lutego, dokładnie w rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie. Celem wydarzenia jest okazanie solidarności z narodem ukraińskim. Chcemy podkreślić także naszą przyjaźń i szczególne wsparcie mieszkańcom ukraińskiego Dubna, naszego miasta partnerskiego, walczącym żołnierzom i ich rodzinom, bliskim oraz całemu samorządowi z merem Wasylem Antoniukiem na czele. 

 

Organizatorzy zachęcają, by uczestnicy zabrali ze sobą dzwony, dzwonki i świeczki.

 

Zadzwońmy razem na alarm. Niech dźwięk dzwonów przypomni wszystkim, że wojna wciąż trwa i zbiera tragiczne żniwo. Zapalmy świeczki ku pamięci ofiar tej wojny. Niech nasza obecność będzie apelem o pokój - zachęcają do udziału organizatorzy.

 

Plakat Solidarni z Ukrainą

 

STRONA WYDARZENIA

 

Zarząd Oddziału Mazurskiego Związku Ukraińców w Polsce zaprasza na także na wydarzenie pn. ,,Rocznica pełnowymiarowej inwazji Rosji na NIEPODLEGŁĄ Ukrainę" które odbędzie się 25-26.02.2023 r. w Giżycku. W sobotę zaplanowano spotkanie wolontariuszy Związku Ukraińców w Polsce Oddziału Mazurskiego w Ośrodku Kultury Ukraińskiej. W niedzielę odbędzie się specjalne nabożeństwo w intencji zakończenia wojny i jej ofiar, a później spotkanie w Giżyckim Centrum Kultury z panelem dyskusyjnym, zakończone koncertem lirycznym. 

 

Plakat

 

STRONA WYDARZENIA