strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
poniedziałek, 23 listopada 2020   pogoda

Aktualności

Uroczyste wręczenie nagród w konkursie „KOCHAMY NASZE ZWIERZAKI”

19 czerwca 2013
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

 
Serdecznie zapraszamy na uroczyste wręcznie nagród i wyróżnień za najlepsze prace wykonane przez giżyckich przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych w ramach konkursu plastycznego „KOCHAMY NASZE ZWIERZAKI”.

 

Spotkanie autorów najlepszych prac z burmistrz Giżycka Jolantą Piotrowską, która osobiście nagrodzi podopiecznych giżyckich szkół i przedszkoli, odbędzie się w poniedziałek 24 czerwca o godz. 11.30 w sali konferencyjnej UM.

 

Ogłoszony przez Urząd Miejski w Giżycku konkurs, towarzyszył specjalnej akcji pracowników giżyckiego magistratu i prelekcjom na temat opieki nad zwierzętami, prowadzonym w szkołach oraz przedszkolach od początku grudnia 2012 roku do końca maja roku 2013.

 

Dzieci stworzyły wiele ciekawych prac! Można je zobaczyć w Urzedze Miejskm w Giżycku (ekspozycja na I piętrze). W internetowym głosowaniu oddano blisko 5 tys. głosów, najwięcej na prace z Przedszkola Miejskiego nr 1.

 

Gratulujemy wszystkim młodym artystom i ich opiekunom,
kochającym nasze zwierzaki!

 

 
O AKCJI EDUKACYJNEJ 2012-2013

 

W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej prowadzonej przez Urząd Miejski w Giżycku od początku grudnia 2012 roku do maja roku 2013, zorganizowane zostały spotkania z dziećmi i młodzieżą.

 

Podczas wizyt z giżyckich szkołach i przedszkolach rozmawiano przede wszystkim o tym jak właściwie należy zajmować się swoimi zwierzętami, o konieczności chipowania psów, sterylizacji i kastracji kotów wolno żyjących, o potrzebie dokarmiania zwierząt szczególnie w okresach wzmożonych chłodów i oczywiście o obowiązku sprzątania po psach.

 

Dzieci bardzo aktywnie biorą udział w prezentacjach, zadają pytania i dzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z opieką nad własnymi zwierzakami. Akcję koordynuje Wydział Mienia – referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, który przekazuje dzieciom podczas edukacyjnych wizyt zestawy higieniczne do zbierania psich odpadów oraz specjalne gadżety promocyjne.

 

Pogadanki prowadzi Jan Kuncewicz właściciel giżyckiego schroniska dla psów, w którym na przełomie lat 2008 – 2012 przyjęto około 220 psów, natomiast około 160 zostało oddanych do adopcji lub właścicielowi.

 

W akcji udział biorą także strażnicy miejscy oraz lekarze weterynarii z giżyckich lecznic weterynaryjnych, którzy uświadamiają dzieci i młodzież o potrzebie odwiedzania gabinetów weterynaryjnych, by zapewnić swoim pupilom odpowiednią opiekę.

 

Dzięki dużemu zainteresowaniu dyrektorów giżyckich szkół i przedszkoli do chwili obecnej spotkania odbyły się w Szkole Podstawowej nr 3, 4 i 6 w klasach zerowych oraz 1-3 i 4-6, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, a także w Przedszkolu Miejskim nr 1, w Przedszkolu „Promyk”, „Krasnal” i „Koralik”.

 

 

W ramach działań informacyjno-edukacyjnych giżyckiego magistratu przeprowadzona została również specjalna inicjatywa we wrześniu 2012 r. ze wsparciem wolontariuszy z Gimnazjum nr 1, mająca na celu uświadomienie mieszkańcom Giżycka o konieczności sprzątania nieczystości po swoich psach.

 

Na terenie całego miasta rozdawane były nieodpłatnie zestawy higieniczne do zbierania psich nieczystości. Dzieci otrzymywały gadżety promocyjne w postaci breloczków i bransoletek „Przyjaciel zwierząt”. Planowane są oczywiście kolejne tego rodzaju przedsięwzięcia, aby i nam i zwierzętom żyło się lepiej:)

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS