strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
wtorek, 1 grudnia 2020   pogoda
media

Kalendarz imprez

Imprezy z dnia 11 sierpnia 2013

Akcja poboru krwi
2013.08.09
Port Ekomarina Giżycko
UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA HONOROWEJ FLAGI EUROPY
2013.08.11
Most obrotowy na kanale Łuczańskim (Giżyckim)
GIŻYCKIE LATO Z G.F. HÄNDLEM
2013.08.11
Most obrotowy na kanale Łuczańskim (Giżyckim)
GIŻYCKIE ŚWIĘTO ROWERÓW 62. Centralny Zlot Turystów Kolarzy
2013.08.11
plaża miejska

UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA HONOROWEJ FLAGI EUROPY

10 czerwca 2013
dodał(a): UM Gosia
Termin od:2013-08-11
Termin do:2013-08-11
Organizator:Urząd Miejski w Giżycku Wydział Promocji
Miejsce:Most obrotowy na kanale Łuczańskim (Giżyckim)
Telefon:87 7324 137
E-mail:promocja@gizycko.pl
Www:www.gizycko.pl


Burmistrz Miasta Giżycka Jolanta Piotrowska
ma zaszczyt zaprosić na


UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA HONOROWEJ FLAGI EUROPY


11 sierpnia (niedziela) o godz. 20.30, zabytkowy most obrotowy


Będzie to wyjątkowy dzień dla Giżycka, jego mieszkańców i przyjaciół, ponieważ szczególne jest wyróżnienie przyznane naszemu miastu przez Radę Europy, w uznaniu wysiłków oraz zaangażowania giżyckiego samorządu w międzynarodową współpracę oraz propagowanie idei zjednoczonej Europy.


Uroczystość odbędzie z udziałem dr. Wilfrieda Böhma
Honorowego Członka Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy,
władz miasta, giżycczan, turystów oraz gości z miast zaprzyjaźnionych
i partnerskich Giżycka.


Zaproszenie przyjęły delegacje z Grodziska Mazowieckiego i Wisły, litewskich Trok, ukraińskiego Dubna oraz Kwerfurtu, Neumuenster i Neuss w Niemczech.

Burmistrz Gizycka Jolanta Piotrowska
w biuletynie informacyjnym 6.08.2013:

"Drodzy Państwo! Giżycko jako jedno z 18 miast europejskich otrzymało Honorową Flagę Europy przyznaną przez Radę Europy. To ogromny zaszczyt dla naszego miasta. Przypomnę, że od 2010 roku posiadamy Dyplom Europejski – wyróżnienie, które jest pierwszym krokiem do Nagrody Europy. Komisja Środowiska, Rolnictwa oraz Spraw Lokalnych i Regionalnych Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy przyznała Giżycku Flagę Europy za zaangażowanie miasta w międzynarodową współpracę i propagowanie idei zjednoczonej Europy. Honorową Flagę Europy wręczy nam Pan Wilfried Böhm, Honorowy Członek Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Zapraszam wszystkich Państwa na to niezwykłe wydarzenie, które będzie miało odpowiednią, niezwykle uroczystą oprawę. Otóż wydarzeniu temu będzie towarzyszyć koncert na moście obrotowym. W programie: Muzyka na Wodzie, Let The Bright Seraphim – aria z oratorium „Samson”, Muzyka dla Królewskich Ogni Sztucznych oraz widowiskowy pokaz sztucznych ogni. W koncercie zaprezentują się wielcy artyści i uznani na świecie muzycy „Polskiej Orkiestry XVIII wieku” pod batutą Paula Esswooda. Orkiestra zagra na kopiach instrumentów historycznych, a w wieczorny koncert muzyki dawnej wkomponowany zostanie pokaz sztucznych ogni. Pomysłodawcą i opiekunem artystycznym tego wyjątkowego wydarzenia jest Pan Krzysztof Sokołowski, giżyczanin, muzyk Filharmonii Świętokrzyskiej, grający także na kontrabasie barokowym w zespołach muzyki dawnej, kontrabasista w zespole muzyki wiedeńskiej Strauss Ensamble. Z wielką radością zapraszam Państwa, gości i turystów na Lato z G.F. Händlem i koncert muzyki dawnej na moście obrotowym w Giżycku (...)"


„Giżyckie Lato z Händlem” unikatowe w skali kraju wydarzenie kulturalne –  PROGRAM.


(kliknij by powiększyć plakat)


Jedne z najpiękniejszych dzieł Georga Friedricha Händla "Muzyka na Wodzie" oraz "Muzyka dla Królewskich Ogni Sztucznych" zaprezentowane zostaną w specjalnym plenerowym widowisku nad kanałem Łuczańskim, na zabytkowym moście obrotowym  (nieprzypadkowo, ponieważ w Anglii w trakcie pierwszego wykonania w roku 1717, był to London Bridge) przez światowej klasy muzyków pod dyrekcją Paula Esswooda, wybitnego śpiewaka i dyrygenta, który występował na wszystkich słynnych scenach operowych Europy i Ameryki, i jako pierwszy kontratenor wystąpił w La Scala w Milano. W Giżycku gościć będziemy również wspaniałą wokalistkę, sopranistkę z Wielkiej Brytanii Philippę Hyde. Kilkudziesięcioosobowa „Polska Orkiestra Barokowa XVIII wieku”  zagra na kopiach instrumentów historycznych, a w wieczorny koncert muzyki dawnej wkomponowany zostanie pokaz sztucznych ogni. Z pewnością będzie to niezwykle klimatyczna oprawa szczególnej chwili wręczenia naszemu miastu Flagi Europy.


W Giżycku tego dnia obecny będzie również duch sportowy, a to za sprawą Giżyckiego Święta Rowerów na plaży miejskiej PROGRAM. Rowerzyści, którzy zjadą do nas z całej Polski w ramach 62. Centralnego Zlotu Turystów Kolarzy "Mazury 2013”, pokonywać będą mazurskie trasy rowerowe, a także propagować wspólnie z nami zdrowy, aktywny tryb życia.


WWW.GIZYCKO.PL
GIŻYCKO oficjalna strona NA FACEBOOKU:) lubię to! www.facebook.com/pages/Gi%C5%BCycko-Mazury-Masuria-Masuren/311665570004
-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS