strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
piątek, 18 września 2020   pogoda
media

Sport

Europejski Tydzień Sportu dla wszystkich 2013

 
Giżycko przystąpiło do udziału w V Europejskim Tygodniu Sportu dla Wszystkich, zaliczanego jednocześnie do XIX edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin.  Do ogólnokrajowej akcji podczas 6 dni w ramach 77 imprez włączyło się 2706 mieszkańców.

 

SPRAWOZDANIE Z AKCJI W GIŻYCKU

(www.gizycko.pl zakładka Sport)

 

Ideą akcji, w której udział bierze 2 miliony polskich z 400 miast i gmin, jest upowszechnianie zdrowego sportowego stylu życia w myśl hasła "SPORT dla WSZYSTKICH - ZDROWIE dla KAŻDEGO". Ogólnopolskie przedsięwzięcie odbywa się pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

 

W Sportowym Turnieju Miast i Gmin startować mogą w całej Polsce, mieszkańcy danego miasta lub gminy, osoby dorosłe, przedszkolaki, uczniowie szkół, studenci, pracownicy firm, żołnierze, strażacy, policjanci, harcerze, turyści. Warunkiem uczestnictwa w Turnieju jest udział w zorganizowanych imprezach sportowo-rekreacyjnych, turystyce lub innych aktywnościach ruchowych.

 

Giżycko zorganizowało z tej okazji specjalne aktywności, a biorąc w nich udział każdy z nas mógł włączyć się w Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich.

 

W RAMACH AKCJI W GIŻYCKU 26 MAJA - 1 CZERWCA
zaprosiliśmy mieszkańców do udziału w różnego rodzaju wydarzeniach sportowo-rekreacyjnych.

 

Zachęcaliśmy wszystkich  do biegania i udziału w ogólnopolskiej akcji zainicjowanej przez radiową III  "Biegam bo lubię"  w sobotę 1 czerwca i w każdą sobotę:) o godz. 9.30 na stadionie miejskim. Od d 26 maja do 1 czerwca: miłośnicy marszów mogli uczestniczyć w historycznych  spacerach  po Twierdzy Boyen. Młodzież, dzieci i dorośli mogli  korzystać z  Dni Otwartych Orlika przy SP7 , a fani tenisa stołowego mieli  zajęcia w Mazurskim Centrum Sportów Lodowych . To oczywiście nie wszystkie akcje. W Giżycku działo się o wiele więcej, były mecze piłki nożnej, rozgrywki piłki ręcznej i siatkowej, zajęcia żeglarskie, regaty, gimnastyka i zajęcia taneczne dla seniorów,  zajęcia sekcji łyżwiarskiej, taniec towarzyski, taniec brzucha, breakdance oraz hip-hop, pływanie, aikido i taekwondo, szachy, nordic walking - PROGRAM ZAJĘĆ SPORTOWYCH Giżycko 26 maja-1 czerwca 2013 do pobrania poniżej. Do udziału w wymienionych aktywnościach.

 

Kontakt do koordynatora akcji w Giżycku:
Jolanta Maksymiuk
menedżer sportu MOSiR Giżycko
tel. 534 703 435

 

z archiwum:

ZGŁOSZENIE GIŻYCKA DO TURNIEJU

PROGRAM SPORTOWY GIŻYCKA

Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS