strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
czwartek, 9 lipca 2020   pogoda

Aktualności

V Europejski Tydzień Sportu dla wszystkich

26 maja 2013
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

 
Giżycko przystąpiło do udziału w V Europejskim Tygodniu Sportu dla Wszystkich, zaliczanego jednocześnie do XIX edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin. 

 

Ideą akcji, w której udział bierze 2 miliony polskich z 400 miast i gmin, jest upowszechnianie zdrowego sportowego stylu życia w myśl hasła "SPORT dla WSZYSTKICH - ZDROWIE dla KAŻDEGO". Ogólnopolskie przedsięwzięcie odbywa się pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

 

W Sportowym Turnieju Miast i Gmin startować mogą w całej Polsce, mieszkańcy danego miasta lub gminy, osoby dorosłe, przedszkolaki, uczniowie szkół, studenci, pracownicy firm, żołnierze, strażacy, policjanci, harcerze, turyści. Warunkiem uczestnictwa w Turnieju jest udział w zorganizowanych imprezach sportowo-rekreacyjnych, turystyce lub innych aktywnościach ruchowych.

 

Giżycko zorganizowało z tej okazji specjalne aktywności, a biorąc w nich udział każdy z nas włącza się w Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich.

 

W RAMACH AKCJI W GIŻYCKU 26 MAJA - 1 CZERWCA:

 

Zapraszamy mieszkańców Giżycka do udziału w  wydarzeniach sportowo-rekreacyjnych organizowanych od 26 maja do 1 czerwca 2013 w naszym mieście:)

 

Zachęcamy wszystkich  do biegania i udziału w ogólnopolskiej akcji zainicjowanej przez radiową III  "Biegam bo lubię"  w sobotę 1 czerwca i w każdą sobotę:) o godz. 9.30 na stadionie miejskim. Od d 26 maja do 1 czerwca: miłośników marszów zapraszamy na historyczny  spacer  po Twierdzy Boyen w tych dniach od godz. 9.00-19.00. Młodzież, dzieci i dorośli mogą  korzystać z  Dni Otwartych Orlika przy SP7 w godz. 16.00 – 20.00, a fanów tenisa stołowego zapraszamy na  zajęcia w Mazurskim Centrum Sportów Lodowych  (poniedziałek i piątek 14.00-18.00, wtorek i środa 15.00-19.00, czwartek 15.30-19.30).

 

To oczywiście nie wszystkie akcje. W Giżycku będzie się działo o wiele więcej, będą mecze piłki nożnej, rozgrywki piłki ręcznej i siatkowej, zajęcia żeglarskie, regaty, gimnastyka i zajęcia taneczne dla seniorów,  zajęcia sekcji łyżwiarskiej, taniec towarzyski, taniec brzucha, breakdance oraz hip-hop, pływanie, aikido i taekwondo, szachy, nordic walking - PROGRAM ZAJĘĆ SPORTOWYCH Giżycko 26 maja-1 czerwca 2013  DO POBRANIA.

 

Szczególnie zapraszamy do udziału w wymienionych aktywnościach w sobotę 1 czerwca niejako na finał całej akcji.

 

 

Kontakt do koordynatora akcji w Giżycku:
Jolanta Maksymiuk
menedżer sportu MOSiR Giżycko
tel. 534 703 435

 

ZGŁOSZENIE GIŻYCKA DO TURNIEJU

 

PROGRAM SPORTOWY GIŻYCKA

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS